Hravá, zábavná akce z produkce Marvelu, potřeštěná rodinka strašidel na exotickém výletě či pokračování oblíbeného muzikálu propleteného písničkami legendární švédské kapely ABBA. Červenec má v českých kinech rozhodně, co nabídnout. Vybrali jsme pro vás čtyři nejzajímavější tipy.

Ant-Man a Wasp

První týden v měsíci otevře Marvel svým očekávaným blockbusterem další díl ze své nekonečné továrny komiksových trháků. Je to něco přes dva měsíce, co v kinech řádili Avengers: Infinity War a vydělali celosvětově přes dvě miliardy dolarů.

Nyní v Marvelu zvolnili a vypustili druhý díl mravenčího superhrdiny Ant-Mana. Má jít o film, který bude oproti Infinity War mnohem odlehčenější a především zábavný. Tvůrci si opět vyhráli s akčními scénami, kdy se hlavní hrdina (Paul Rudd) dokáže extrémně zmenšovat i zvětšovat. Po boku bude mít navíc půvabnou Wasp (Evangeline Lilly).

Premiéra: 5. července

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená

Máte doma malé ratolesti, které potřebujete nějak zabavit, nesvítí-li venku zrovna sluníčko? Pak je volba jasná. Návštěva kina, kde budou dávat třetí pokračování populárního animáku Hotel Transylvánie.

Oblíbená rodinka „roztomilých“ strašidel, v jejíž čele je samotný Drákula, se tentokrát vydá na letní plavbu lodí. Čeká tam ale nebezpečná nástraha v podobě lásky. Drákula se zamiluje do podezřelé kapitánky lodi Eriky a jeho dcera Mavis zjistí o ní něco, co může ohrozit všechna strašidla na celém světě…

Premiéra: 12. července

Mamma Mia! Here We Go Again

I když kritici muzikál nikdy příliš neocenili, film si přesto své fanoušky našel a v kinech zaválel. Nyní se příznivci Mama Mia konečně dočkali. Přesně po deseti letech uvidí pokračování. A dostanou rovnou dva příběhy v jednom!

Jedna časová linie se bude věnovat mladému životu Donny (Meryl Streep a Lily James), která byla po vystudování univerzity plná ideálů, dokud nenašla tři mladíky, kteří ji změnili život. Druhá linie se bude zase odehrávat právě deset let po událostech prvního dílu a jejím středem bude Sophie (Amanda Seyfried), který chce znovuotevřít rodinný hotel.

Ve filmu znovu uvidíme také tři věčné nápadníky Donny a potenciální otce Sohpie: Pierce Brosnana, Colina Firtha a Stellana Skarsgårda.

Premiéra: 19. července

Utøya, 22. července

Už je to sedm let od hrůzostrašné masové vraždy sedmi desítek mladých lidí, které zastřelil pravicový extremista Anders Behring Breivik během letního tábora Svazu dělnické mládeže na ostrůvku poblíž Osla. Norský režisér Erik Poppe zpracoval tuto tragickou událost jako drama, které se točí kolem jedné dívky Kaji (Andrea Berntzen) a zachycuje v reálném čase nejen její holý boj o přežití, ale také hledání mladší sestry.

Film, který mohou diváci vidět už na letošním karlovarském festivalu, dozajista není pro každého. Pravdivě a reálně zachycuje události, které se osudného 22. července 2011 na ostrově odehrály. Scénář byl poskládán z hloubkových rozhovorů s přeživšími, a to snímku jen přidává na větší autenticitě.

Premiéra: 19. července

Foto: pixabay.com/geralt 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.