Letní měsíce jsou v kinech znamením odlehčených, pohodových romantických komedií a nejinak tomu bude také v červenci. Mezi romantickým výběrem se ale najde i vážnější drama či klasická Disneyho pohádka. Vybrali jsme pro vás kvartet snímků, kterým byste mohly na velkém plátně dát šanci.

Srážka s láskou

Charlotte (Charlize Theronová) je chytrá, úspěšná, cílevědomá žena, která kandiduje na prezidentku USA, zatímco Fred (Seth Rogen) jako novinář s prořízlou pusou tropí samé problémy, jež se do společnosti tak úplně nehodí.

Znají se už od dětství, když mu párkrát dělala chůvu. Nyní bude pracovat on pro ni, a sice jako mediální poradce, což nemusí být pro její kampaň zrovna to pravé ořechové… Jiskření mezi dvěma protiklady, které se vzájemně přitahují, vypadá už jen z traileru jako zábavná lovestory ideální pro letní kino.

Premiéra v kinech: 4. července

Late Night

Komediální drama z prostředí americké talk-show. V hlavní roli excelentní britská herečka Emma Thompsonová jako moderátorka, které padá rating sledovanosti, protože „nenávidí ženy“. Late Night by měla pobavit a zároveň se otřít o třaskavá témata v dnešní společnosti jako feminismus či rovnost pohlaví.

Premiéra v kinech: 11. července

Lví král

Disney už letos poslal do kin dvě hrané pohádky: Dumba a Aladina. Pravý zlatý hřeb ale přijde v polovině měsíce, kdy si premiéru odbyde Lví král. Ten spustil v roce 1994 revoluci v animovaných filmech. Příběh Simby znají miliony lidí po celém světě, v kinech tak bude první dny nejspíš vyprodáno.

Režie se ujal Jon Favreau (Kniha džunglí, Iron Man). Postavám propůjčily své hlasy známá jména jako Donald Glover, Seth Rogen, James Earl Jones, Chiwetel Ejiofor, či zpěvačka Beyoncé.

Premiéra v kinech: 18. července

Florencino knihkupectví

Co dokáže v 50. letech v anglickém maloměstě způsobit „nevinné“ knihkupectví s pár lechtivými, revolučními knihami novodobé literatury, se přesvědčí Emily Mortimerová. Ačkoliv Florence svým obchodem přináší do města, které žije v minulosti, nový, svěží vítr, ne všichni z toho jsou nadšeni. Proti srsti to je zejména vlivné doyence Violet, jež je ochotna udělat vše pro to, aby obchod zavřela.

Florencino knihkupectví by jistě nemělo uniknout pravým knihomolům, které v kině pravděpodobně čekají silné emocionálních chvíle.

Premiéra v kinech: 18. července

foto: pixabay.com/dbreen

autor: -aka-

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.