Venku zatím nepanuje přívětivé počasí, tak proč nezajít do kina na nějaký pěkný film? A že je z čeho vybírat! Na své si přijdou milovníci českých komedií, romantiky, ale i pohádek a napětí.

3Bobule

Návrat po jedenácti letech. Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer nebo Tereza Ramba: všichni ústřední herci komedie z vinařského prostředí jižní Moravy, se vrátí do svých rolí. Tentokrát už však nebudou mladí, nezodpovědní, ale dospělí, vyzrálí majitelé vinařství, kteří mají povinností a ještě více starostí.

Výjimkou samozřejmě bude Jirka v podání herce Langmajera, který s sebou opět přiveze spoustu problémů. A aby toho nebylo málo, objeví se i nová postava, která to mezi Honzou a Klárou ještě více zkomplikuje…

V kinech od 12. března.

Tiché místo: Část II

Před dvěma lety způsobil horor Johna Krasinského, manžela herečky Emily Blunt, senzaci. Originální scénář, v němž hraje naprosto klíčovou roli ticho, udělal z filmu divácký hit. Pokračování tak bylo nasnadě, a pokud máte ve filmech rádi napětí a „lekačky“, je tento snímek jasnou volbou.

Jak trailery napovídají, druhý díl se bude vracet pomocí flashbacků k samému začátku apokalypsy. Jak k mimozemské invazi došlo a co přesně se dělo? Zároveň ale budeme sledovat putování již neúplné rodiny (matky, dvou dětí a novorozence), která opustila svou farmu a hledá nové útočiště a případné lidské spojence.

V kinech od 19. března.

Proxima

První člověk v ženském podání. I tak by se možná dalo charakterizovat vesmírné drama v hlavní roli s Evou Green. Ta si zahrála prvotřídní astronautku, která byla jako jediná žena vybrána do speciálního programu. Problém ovšem spočívá v tom, že součástí mise je rok strávený na oběžné dráze, což nejde ruku v ruce s výchovou šestileté dcery.

V zásadě půjde o film, který se zaobírá otázkou střetu kariéra vs. rodina. Jak se podaří ambiciózní ženě skloubit pracovní život, který ji naplňuje, s tím osobním? Film, jemuž vesmírné kulisy dodávají jistou neobyčejnost, již získal ocenění na filmových festivalech v Torontu a San Sebastiánu.

V kinech od 19. března.

Mulan

Pohádková divize studia Walta Disneyho zpracovala další animovanou klasiku do hrané podoby. Loni to byl Dumbo, Aladin nebo Lví král, letos se dostala na řadu i čínská hrdinka Mulan. Film bude dozajista právě v Číně velkým hitem, svým tématem by však měl oslovit ženské publikum po celém světě.

Pokud máte rády ženské hrdinky, které se dokážou v mnoha ohledech svým mužským protějškům vyrovnat, ne-li je předčít, tak jste na správné adrese. Mulan navíc nabídne nádhernou vizuální podívanou z orientálního prostředí a poukáže na starobylé čínské tradice a zvyky.

V kinech od 26. března.

Emma

Fanynky Jane Austenové, zbystřete! Na plátna kin zavítá nová verze oblíbeného románu Emma. Filmový příběh mladé, chytré a značně sebevědomé Emmy, jež vyrůstá v prostředí bohatých aristokratů, má ambici vnést do literární klasiky svěží vítr.

Emmu si zahrála mladá herečka Anya Taylor-Joy a dle prvních reakcí ze zahraničí, se v roli naprosto vyžívá. I rychle sestříhaný trailer se často soustředí na její obličej, v němž se očividně plánuje spousta „kulišáren“.

V kinech od 26. března.

Foto: pixabay.com/annca

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.