Animovaná superhrdinská jízda, převedení Medvídka Pú do hrané podoby, vážné drama o upálení českého studenta či odlehčená romanťárna se sympatickými herci. Kina nabídnou v srpnu rozhodně pestrou paletu filmů.

Úžasňákovi 2

Animovaná pixarovka se po 14 letech vrací zpět, a to ve velkém stylu. (Ne)obyčejná rodinka se superschopnostmi se musí i nadále před veřejností skrývat, to chce však jeden milionář a velký obdivovatel superhrdinů změnit. I proto vysílá do akční kampaně Elastičku, která má za superhrdiny orodovat, zatímco hlava rodiny pan Úžasňák zůstává doma a hlídá děti.

Pokud máte doma malé ratolesti, tak neváhejte a vezměte je do kina. A nudit se nebudete ani vy. Film srší humorem i působivou akcí a jeho animace je na neuvěřitelné úrovni. Všemu kraluje nejmenší člen rodiny – batole Jack-Jack, který disponuje řadou schopností a je tak těžké ho uhlídat.

Premiéra: 2. srpna

Jan Palach

Milovnice české historie by rozhodně neměly vynechat tento snímek režiséra Roberta Sedláčka (Pravidla lži, Dědictví aneb Kurva se neříká). Ve dvouhodinovém dramatu se na základě dostupných historických pramenů podíváme pod pokličku posledních měsíců života Jana Palacha. Studenta, který se na protest proti okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy, upálil.

Palach se nikdy nikomu se svým sebevražedným plánem nesvěřil. Proč tak učinil? A v jakém žil okolí? Jakými blízkými se obklopoval?  Jak to, že nikdo z nich nevytušil, co chystá?

Premiéra: 21. srpna

Kryštůfek Robin

Na Medvídkovi Pú vyrostla přeci jenom už trochu starší generace. Jedná se o jednoho z nejznámějších pohádkových literárních hrdinů 20. století, který byl později zpracován i do seriálu či filmu. Nový snímek však sleduje život již dospělého, prací vyčerpaného Kryštůfka Robina, který strávil většinu dětství s plyšovým medvídkem se slabostí pro med a jeho kamarády.

Nyní se se svými kamarády z dětství znovu setká a zavzpomíná na svá léta, kdy vše bylo mnohem jednodušší a veselejší. Film bude mít nejspíš hodně nostalgickou atmosféru, s prvotřídními herci jako Ewan McGregor nebo Hayley Atwell však může jít o příjemnou podívanou jak pro děti, tak i pro dospělé.

Premiéra: 23. srpna

Ten pravý, ta pravá?

Závěrem léta si můžete zajít také na zajímavou romantickou komedii s Winonou Ryder a Keanu Reevesem. Oba herci se v raných začátcích jejich kariér spolu setkali v hororu Drákula (1992), nyní se po mnoha letech dají dohromady znova.

Jejich postavy se střetnou na svatbě společných známých. Oba cítí to samé: nenávidí ženicha a nevěstu a ani k sobě příliš netíhnou. Jejich cynické a sarkastické charaktery, které chtějí být na svatbě samy a s nikým se příliš nebavit si ale nakonec u sklenky vína padnou do noty…

Premiéra: 30. srpna

Foto: depositphotos/agencyby

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.