Babí léto definitivně skončilo, venku už je chladno, často také sychravo nebo dokonce prší. Navíc se blíží Halloween, a tak se říjen jeví jako dokonalý čas pro návštěvu kina, a to třeba i vícekrát. Nabízíme vám pět filmových tipů, na co si můžete s kamarádkami nebo se svým milým zajít.

Tiché doteky

Hledáte-li český film s hlavní ženskou postavou, nenajdete momentálně v kinech nic lepšího než Tiché doteky. Režijní debut nadějného režiséra Michala Hogenauera se soustředí na mladou Miu (Eliška Křenková), která jde dělat au-pair do zahraničí. V Nizozemsku si ji vyhlédla bohatá rodina, která ovšem ctí přísná pravidla a zásady.

Mia se tak stará nejen o desetiletého Sebastiana, ale především si musí dávat pozor na to, aby se sžila s novými podmínkami a dodržela striktní požadavky rodiny. Až fanatické a manipulativní prostředí ji ovšem začne postupně měnit. Vymaní se z psychologického područí? V kinech od 3. října.

Parazit

Je to komedie, je to thriller, je to drama a v neposlední řadě tragédie. Parazit možná nezaujme tím, že se jedná o film jihokorejského režiséra, a tak není film z asijského prostředí pro všechny lákavý. Byla by však chyba nedát mu šanci.

Černohumorný příběh vypráví o chudé rodině žijící v zatuchlém suterénu, která se chytře infiltruje do luxusní vily boháčů, kteří vůbec nemají tušení, že na nich celá rodina parazituje. Film vás zaručeně pobaví, rozesměje, napne, rozesmutní a dojme. V kinech od 3. října.

Zloba: Královna všeho zlého

Fanynky Angeliny Jolie se mohou v polovině měsíce těšit na dlouho očekávané pokračování Disneyho pohádky Zloba. Na konci prvního dílu se Zloba a její kmotřenka Růženka spřátelily. Ze zrady a pomsty vykvetl velmi blízký vztah, to se ovšem má změnit…

Trailery lákají na větší dobrodružství a mohutnější zapojení magických bytostí. Největší tahákem je ale samozřejmě další proměna Jolie v temnou královnu. Zůstane na straně zla nadobro, anebo ji Růženka pomůže najít cesta zpátky? V kinech od 17. října.

Zombieland: Rána jistoty

Další velký návrat, a to rovnou po deseti letech. Zombieland si získal mnoho fanoušků po celém světě, a to nejen mezi mužským publikem. Byl to jeden z prvních filmů, díky kterému se proslavila dnešní herecká hvězda Emma Stone (La La Land).

Ta se i s dalšími hlavními herci (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson a Abigail Breslin) z jedničky znovu vrací na scénu a znovu bude v postapokalyptickém světě zombikům nakládat o sto šest. Čtyřčlenná parta však rovněž zjistí, že není sama, kdo přežil a potká se s novými „zdravými“ lidmi. V kinech od 24. října.

Addamsova rodina

Halloween a Addamsova rodina je spojení, které k sobě perfektně ladí. Z pohledu gotické, lehce hororové komedie se jedná o jednu z klasik devadesátých let. Podivínskou rodinku tvoří excentrický manželský pár, škaredé, leč věrné služebnictvo (frankensteinovský hromotluk a uťatá ruka jako Věc) a poněkud rozmrzelé, netečné děti.

Nyní, přesně na Halloween, zamíří do kin nová verze v animované podobě. V originálním znění propůjčila postavičkám své hlasy známá jména jako Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Oscar Isaac či Finn Wolfhard (Mike ze Stranger Things). V kinech od 31. října.

autor: Daisy

foto: depositphotos.com

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.