S příchodem nového měsíce jsme si pro vás připravili tipy na filmové novinky, které byste si rozhodně neměli nechat v červnu ujít. Vybírat můžete mezi francouzskou komedií, snímkem o dominantních podvodnicích, hudební podívanou nebo dramatem o lásce. 

Neviditelné

V půlce června dorazí do kin dojemná komedie z Francie. V ní se bude kvartet empatických žen snažit pomoci ostatním ženám, které se ocitly ve složité životní situaci, a to i přesto, že jejich asistentské centrum úředníci zavřou.

„Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým ‚neviditelným‘ člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky,“ popisuje snímek český distributor Aerofilms.

Premiéra v kinech: 13. června

Podfukářky

Anne Hathawayovou známe buď z historických dramat (Bídnici) nebo spíše z romantických komedií (Ďábel nosí Pradu), tedy z filmů, v nichž většinou hraje outsiderku. S Chrisem Addisonem, pro nějž jde o režijní debut, a herečkou Rebel Wilsonovou však nyní spojila v komedií, kde hodlají ženy být dominantní a muže zneužívat.

Jak už název filmu napovídá, jde o příběh dvou podvodnic, které baží po penězích. Okouzlující Angličanka Josephine (Hathawayová) jakožto profesionálka „v oboru“ a naopak neohrabaná novicka Američanka Pennny (Wilsonová) spojí síly za cílem vykořistit sebejisté boháče. A jejich snažení by mohlo být velkou zábavou.

Premiéra v kinech: 20. června

Yesterday

Co se stane, když se jednoho dne probudíte do světa, o němž zjistíte, že v něm jedna z nejslavnějších kapel historie Beatles nikdy neexistovala? To můžete na konci měsíce zjistit společně s neúspěšným muzikantem Jackem (Himesh Patel). Ten toho samozřejmě využije, písničky legendární skupiny vykrade a stane se slavným. Přesto mu ale pořád bude něco chybět…

Za filmem stojí úspěšný britský režisér Danny Boyle, který proslul zejména drogovým dramatem Trainspotting. V roli hlavní ženské postavy se objeví Lily Jamesová, která je známá ze seriálu Downton Abbey nebo jako Popelka v hrané verzi Disneyho pohádky z roku 2015.

Premiéra v kinech: 27. června

Slunce je také hvězda

Pokud nebudete mít v červnu náladu pouze na komedie, ale přesto si potrpíte na romantice a věříte na osud, tak Slunce je také hvězda je pro vás (a vašeho romantického přítele) jasná volba.

Tohle drama vypráví o mladém Danielovi, který v New Yorku náhodně potká Natašu a okamžitě se do ní zamiluje. Ona prožívá stejné pocity, v rozletu jejich lásky ale stojí deportace Nataši z USA. Jak si oba s nepřízni osudu poradí?

Premiéra v kinech: 27. června

foto: pixabay.com/Bru-nO

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.