Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.


Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Živel: vzduch

Vládce: Uran

Základní charakteristika: originalita, intelekt, nepředvídatelnost, svoboda, novátorský duch

Drahé kameny: ametyst, akvamarín, tyrkys, fluorit, magnesit

Vodnář miluje záhady

Jen těžko byste hledala muže, který je tak nápaditý, originální a svým způsobem i výstřední jako vodnář. Muž narozený v tomto znamení, přišel na svět proto, aby lidstvu přinášel nové objevy a svým novátorským duchem utvářel budoucnost lidstva. Často se mu dostane uznání v nějakém oboru. Vodnáři se nebojí jít proti proudu a i jejich životní styl bývá neobvyklý. Za vším stojí také jejich bystré myšlení a touha po poznání. Měla byste se před ním mít na pozoru, protože jemu nic neunikne. A ačkoliv sám nebývá se svými pocity úplně sdílný, vás podrobí důkladné analýze i zkoumání a výsledkem toho všeho bude, že vám uvidí až na dno duše. Vodnář miluje záhady. Dopřejte mu tedy to potěšení, probuďte v něm zvědavost a nechejte ho odhalovat skrytá zákoutí vaší mysli. Otevřená kniha tohoto muže dost dobře neláká.

Buďte mu kamarádkou

Vodnář je idealista, který se dokáže nadchnout a bojovat za prosazení svých ideálů, dokud jim bude věřit. Je také zásadový a navíc skvělý kamarád i důvěrník. Měla byste se připravit na to, že jej obohacuje přátelství se ženami a nechat mu v tomto ohledu svobodu. Vodnář je znamení, které ji životně potřebuje. Stejně tak je pro něj ideální partnerství se ženou, která je jeho dobrou kamarádkou a současně na něj neklade příliš velké nároky v citové sféře. Velkým plusem pro vás také bude, když udržíte krok s jeho zájmy a budete sama v nějaké skvělé oblasti vynikat. Zrozenec tohoto znamení vás potom bude skrytě obdivovat a bude pyšný na to, že zrovna vy jste po jeho boku, tím spíš, pokud jste navíc ženou, jež si stojí za svým. Pokud jde o finanční stránku, může se stát, že je tento muž majitelem tučného bankovního konta, ale pravděpodobně k němu přišel, když se snažil vylepšit nějaký svůj výrobek nebo nápad pro rozvoj lidstva. I když budete s vodnářem zažívat život plný změn, sporů i nečekaných událostí, někdy s ním prožijete chvíle božského klidu. Odměnou ve vztahu s ním vám budou jeho skvělé nápady i nejrůznější překvapení, které vám nedovolí se s ním ani na chvíli nudit. A to za to přeci stojí!

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.