Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Lev (23.7. – 22.8.)

Živel: Oheň

Vládce: Slunce

Základní charakteristika: Síla, hrdost, velkorysost a diplomatický talent.

Drahé kameny: diamant, horský křišťál, topas, jantar a tygří oko

Lev zbožňuje komplimenty

Charizmatická osobnost tohoto muže je předurčená k tomu, aby stála v pozici, která dovolí uplatnit jeho přirozenou autoritu. Je jako stvořený k tomu, aby stál v centru pozornosti a využíval nejen organizační, ale i přirozený diplomatický talent. Pravý lev věří, že má právo na výsady, nespokojí se tudíž s podřadnou úlohou, ať už ve společnosti, v milostném nebo v pracovním životě. A zatímco rád řídí nebo usměrňuje ostatní, sám je citlivý na kritiku a potravou jeho duše je uznání a obdiv. K jeho srdci i věrné přízni vám dopomohou inteligentně vyřčené komplimenty. Jsou dvě věci, se kterými se tento muž nedokáže smířit a to podceňování nebo dokonce porážka. S těmi se král zvířat vypořádává po svém a to tak, že buď hrdě odchází, nebo se usilovně snaží okolnosti změnit, aby ostatní přesvědčil o opaku a získal opět místo na výsluní. A jestliže jste mu zrovna padla do oka, tohle chování může být reakcí na váš nezájem. Jako partner je dominantní a dobře si rozumí s o něco submisivnější partnerkou, kterou může vést a do vztahu s ní vnášet jistotu a stabilitu.

Nedrážděte jeho královskou povahu

Jak tedy lva nejlépe vlákat do své náruče? Zbožňujte ho, lichoťte mu a respektujte ho. Tento oslnivý partner vás na oplátku odmění romantickou láskou a velkorysostí a pocítíte vášeň, která se u lvů rodí velmi rychle. Bude vás zvát do honosných restaurací a rozmazlovat i jinými způsoby, protože pokud se tento muž ženě dvoří, penězi rozhodně nešetří. Navíc sám má rád luxus, tak proč by ho nedopřál také vám? Nepokoušejte se ho ale dráždit flirtováním s jinými muži. Jste jenom jeho a majetnický lev mívá sklony k žárlivosti. V takových chvílích se z trpělivého a mírného milence během vteřiny může stát divoká a mrzutá šelma, která vás poškrábe drápy, které si do té doby tiše a potají brousila. Když se vám ale podaří si lvího krále ochočit do té míry, že vás požádá o ruku a stanete se paní jeho království, zatímco on se bude věnovat slastnému dřímání a vrnění. Dočista vám tak zleniví a nebude mít myšlenky na to, aby se honil za přitažlivými tvářičkami. Místo toho si bude hrát s vašimi potomky, ochraňovat jen a jen vás i oslňovat svými zářivými schopnostmi.

Slavní lvi: Barrack Obama, Bill Clinton, Napoleon Bonaparte, Benito Mussolini, Arnold Schwarzenegger, Louis Armstrong, Saša Rašilov, Janek Ledecký, Jan Kraus, Antonio Banderas, Filip Renč, Saša Rašilov, Charles Bukowski

Foto: Profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.