Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Živel: Země

Vládce: Venuše

Základní charakteristika: rozvážnost, trpělivost, bouřlivost, tvrdohlavost

Drahé kameny: achát, azurit, beryl, citrín, safír, smaragd nebo malachit

Býk vám dá stabilitu

Klidný, trpělivý a rozvážný. Takový je tento muž, jež je ovlivněn živlem Země – býk. Jeho vyrovnaná povaha může být výborným základem pro láskyplný vztah nebo manželský svazek plný stability. Ostatně tu muž v býku své partnerce dokáže poskytnout i finančně. Je totiž velmi praktický a navíc materiálně zaměřený. Hmotného nedostatku se s pravým býkem proto obávat nemusíte. Rád se obklopuje hezkými věcmi, má rád luxus. Snad právě kvůli tomu pracuje vytrvale a neúnavně, práce jeho životu dává smysl. Ke svým závazkům i k ostatním lidem přistupuje zodpovědně, je věrným přítelem i partnerem. Co se milostného vztahu týče, může uběhnout spousta času, než se muž býk rozhoupe k prvnímu kroku. V momentě, kdy se pro vás ale jednou rozhodne, už mu neuniknete. Je totiž tvrdohlavý a vždy si jde slepě za svým cílem. Navzdory své realistické povaze je tento muž jemným, romantickým milencem, který vás bude doslova hýčkat. Má dobré srdce a domáckou povahu, která zbožňuje útulnou a pohodovou atmosféru pravého domova provoněného chutným obědem nebo večeří. Miluje totiž dobré jídlo.

Respektujte jeho tempo

Zatímco se vám tento muž na první dojem může jevit stydlivě nebo chladně, je možné, že se mu tajně líbíte. On si totiž svoje emoce často nechává pro sebe. Býk je silný a mužný a od své partnerky očekává, aby byla jemná, ženská a respektující. Imponují mu ženy, které jsou, podobně jako on rozumné, praktické, organizované, pořádné a upřímné. I přes to se vyvarujte projevování přílišných emocí, býk má rád klid a spory mu nesvědčí. Buďte trpělivá a v ničem na něj nespěchejte. Tento muž má své vlastní pomalejší tempo, které mu zkrátka vyhovuje. Svoji pracovitost potřebuje vyvažovat vydatnějším odpočinkem a vy byste mu ho měla dopřát. V opačném případě by mohl být výbušný a mrzutý. Budete-li jeho býčí povahu respektovat, zahrne vás jistotou a vědomím, že jste milována – bude pozorným a oddaným partnerem. A to za to přeci stojí…

Slavní býci: Jaroslav Dušek, Jiří Korn, Oldřich Kaiser, Ondřej Vetchý, Jan Saudek, Ivan Hlas, Jakub Špalek, Marek Vašut, George Clooney, Josef Mánes, Salvador Dalí, Sigmund Freud.

Foto: depositphotos/I.Petrovic

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.