Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Živel: Oheň

Vládce: Mars

Základní charakteristika: Vůdcovské schopnosti, energie, odvaha, otevřenost i smysl pro fair play

Drahé kameny: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, citrín nebo diamant

Beran nedělá nic napůl

Ohnivého Berana planeta Mars předurčuje k velké odvaze, elánu a rozhodnosti. I když mohou na první pohled vypadat plaše, nenechte se zmást. Tito muži jsou podnikaví a nápadití, nemají rádi nudu a ani vy se s nimi nudit nebudete. S entuziazmem se pouští do nových věcí a milují výzvy. Žijí naplno a stejně intenzivně a se zájmem se věnují svým zálibám i činnostem – málokdy dělají něco napůl. Bohužel leckdy jim chybí potřebná trpělivost. Jako přítel bývá Beran otevřený, upřímný a přátelský se smyslem pro čestné jednání – záludnosti zkrátka nemá v povaze a je to tak trochu idealista. Tito muži milují svoji svobodu a nezávislost, kterou se snaží si udržet za každou cenu. Jsou rádi svými vlastními pány, dobře se cítí ve vedoucím postavení a jsou spravedlivými nadřízenými, kterým nechybí takt a diplomacie. Protože jsou však znamením ohnivým, mohou někdy jednat nevypočitatelně, podrážděně nebo zlostně. Naštěstí jim tyto emoce nikdy dlouho nevydrží, nemají totiž čas se jimi příliš dlouho zabývat, oddávají se okamžiku a svým plánům a povinnostem.

Dopřejte mu pocit vůdce

Pokud budete muži v Beranu zpočátku unikat, bude vás vytrvale pronásledovat… Miluje totiž výzvy, vzpomínáte? V momentě, kdy vás získá, bezhlavě se do vás zamiluje, nedělá totiž nic napůl. Beran je idealista. Když budete stále tou vysněnou ženou, do které se zamiloval, a nezpřetrháte romantickou iluzi, jež si o vás a o vašem vztahu v myšlenkách vytvořil, bude vás milovat oddaně a věrně. Dbejte proto na vybrané způsoby a buďte křehkou a chápající ženou, která je vždy upravená, voní a dovolí mu vládnout. Beran je totiž pravý muž a vy mu jeho pozici neustále zrcadlíte. Neprovokujte ho raději flirtem, protože ačkoliv tento muž žárlivost u žen hluboce odmítá, vaši koketerii s jinými muži nesnese. V této bytostné touze po absolutním prvenství v srdci své vyvolené mu může konkurovat snad už jen Lev. Na druhou stranu mu Mars nadělil štědrost a rád se s vámi rozdělí a finančně vás podpoří. Když pro Berana vztah skončí, poznáte to velice snadno. Chlad a nuda nastoupí tam, kde dřív panoval vřelý zájem. On je opravdový a stejně rychle dokáže vzplanout i vyhasnout. Buďte proto nezávislá, ale dopřejte mu i dostatek chvály a pocitu, že má navrch. Jste-li romanticky založená, nemohla jste si totiž vybrat lépe.

Slavní Berani: Jan Ámos Komenský, Vlasta Burian, Giacomo Casanova, Vincent Van Gogh, Bohumil Hrabal, Charles Chaplin, Eddie Murphy, Zdeněk Svěrák, Marlon Brando.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.