Kořeny zvěrokruhu sahají již do dávné historie Babylonské říše. Jeho současná podoba se ustálila až kolem roku 400 př. n. l., kdy byl počet znamení omezen na 12 a každé z nich pokrývalo 30° nebeského pásu.

Na webu ŽenyDívky.cz vám postupně přiblížíme, jak postavení Slunce a hvězd ovlivňuje muže podle data jejich narození.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Živel: voda

Vládce: Jupiter a Neptun

Základní charakteristika: oddanost, tolerance, soucit, zranitelnost, starostlivost

Drahé kameny: opál, fluorit, malachit, perly

Soucitný přítel

Není znamení zvěrokruhu, které by bylo k nejrůznějším náladám a vjemům z okolí citlivější než Ryba. V klidných vodách je tento muž rozpustile šťastný, ale v rozbouřeném oceánu plném nervozity ztrácí (pro něj tolik důležitou) stabilitu. Muž Ryba je velmi empatický a citlivý přítel, kterému přímo bytostně záleží na tom, aby se lidé jemu blízcí cítili spokojeně. Většinou nemá předsudky a není schopný někoho lehkomyslně odsoudit, aniž by s ním měl sám nějakou špatnou zkušenost. Je proto často oblíbeným a vyhledávaným společníkem a jeho okolí nemá zábrany se mu s čímkoliv svěřit. Nadto je také chápajícím a trpělivým posluchačem. Lidský soucit je vlastností, kterou je zrozenec ve znamení Ryb od narození bohatě obdařen a jeho pravou podstatou je o někoho pečovat a těšit se na společné chvíle. Na druhou stranu jej tyto vlastnosti předurčují k tomu, že bývá na svém okolí někdy až příliš závislý a svoje vlastní potřeby může opomíjet.

Romantický milenec

Tento něžný snílek byl obdařen přímo úžasnou představivostí. Citlivě reaguje na okolní svět a jako jeho partnerka byste jej měla často oceňovat a chválit. Když bude vědět, že osoba, kterou obdivuje, jeho dobré vlastnosti registruje, snese vám modré z nebe. Pamatujte také na to, že Ryba je nejvíce ovlivnitelné znamení celého zvěrokruhu, nechá se proto snadno svést a protože má upřímné a otevřené srdce, je schopná poměrně snadno navázat novou známost kdekoliv a kdykoliv. Pokud se muž v Rybě zamiluje, jeho rozum zůstává stranou a partnerku vnímá v těch nejzářivějších barvách, na což potom často doplácí a bývá zklamaný. Je také snadno zranitelný a křivdu nese velmi těžce. Ve vztahu s ním se vyvarujte neuvážené kritice a zachovejte si nadhled. Odměnou vám bude oddaný partner, který ačkoliv bývá náladový a proměnlivý, jeho rozbouřené emoce se poměrně rychle zklidní a většinu času je starostlivým milencem, který přemýšlí o vašich skrytých potřebách i tajných přáních.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.