Máte hlavu plnou myšlenek, plánů a snů a nevíte, kam s nimi? Tak se z nich vypište! I celebs jako Madonna nebo Lindsay Lohan to dělají, a považují to za duševní hygienu. Tak proč se neinspirovat?

O čem psát?

O zážitcích klidně i z minulosti… Jako třeba jaký byl váš první polibek nebo první rande. Deníku můžete svěřit všechno, co máte na srdci. Je tu místo pro všechny vaše myšlenky, přání, ale taky obavy a problémy. Zamilovala jste do partnera vaší nej kámošky? Nebo se potřebujete zbavit vzteku z práce? Tak jen do toho!

Při psaní deníčku se můžete zbavit obav a strachů, se kterými by jste se nechtěla nikomu svěřit. Jakmile je svěříte papíru, tak se dost často hned zmenší a dokážete se na ně podívat s nadhledem.

Jak často psát?

Jak často chcete. Pište, když budete mít prostě chuť. Když nebudete mít náladu psát, tak si dáte zkrátka pauzu. Psaní deníčku by vám mělo pomáhat a dělat radost. Neměla by to být povinnost!

Jak psát?

Vaší kreativitě se rozhodně meze nekladou. Můžete kraje stránek pokreslit či vybarvit podle chuti a nálady. Můžete psát propiskou, perem nebo barevnými tužkami. Vyzdobte si stránky tak, aby se vám co nejvíce líbily. Máte místo na všechno, co je pro vás důležité a co dokumentuje vaše zážitky. Malůvky, nalepené vstupenky nebo obrázky váš deníček ještě více oživí.

Kde psát?

Najděte si nějaké klidné uzavřené místo, kde vás nikdo nebude rušit.. Pokud chcete mít pohodlí, tak pište v posteli nebo na sedačce. Možná
máte třeba svůj koutek v zahradě…

Kde deníček schovat?

Rozhodně na nějakém tajném místě. Nejlepší bude, když si koupíte deníček, který se dá zamknout. Jen tak budete mít jistotu, že vaše tajné myšlenky a přání nebude číst nikdo cizí. Měla byste ho schovat na místě, o kterém neví nikdo jiný než vy. Třeba v knihovně za ostatními knížkami. Nebo za, pod či na svoji skříň. Možná máte i krabici nebo schránku, která se dá zamknout.

Proč je psaní deníčku hezčí než blogování?

Je mnohem hezčí prohlížet si za pár let deník psaný vlastní rukou. Žádný blog nemůže mít osobní kouzlo deníčku. Protože blog čtou i ostatní, nemůžete mu svěřit všechna svá tajemství! Zatímco váš blog za deset let na internetu už možná nebude, je deníček krásnou vzpomínkou navždy.

Tyhle hvězdy si také vedou deníček

Lindsay Lohan (23)
Už jednou jí její deníček ukradli a detail z něj pak zveřejnili na internetu. Nakonec ho dostala
zpět, ale někdo z něj vytrhl několik stránek.

Madonna (51)
Zachránila své deníky před dražbou na E-bay. Deníky se na tyhle stránky dostaly bohužel nešťastnou náhodou.

Redaktorka časopisů POPCORN a Top dívky.