Strom života či zelený diamant – tak bývá přezdíváno vzácnému stromu zvanému moringa olejodárná. Olej z něj získávaný se velmi dobře vstřebává do pokožky a dokonale ji vyživuje. Pokud se jím chcete nechat hýčkat, naštěstí nemusíte cestovat až do daleké Indie, odkud pochází. Kosmetické přípravky s jeho obsahem jsou snadno dostupné i v Česku.

Moringový olej se získává lisováním ze semen stromu. Patří mezi rostliny s nejvyšším obsahem živin na světě (10 vitamínů, 8 minerálů, 18 aminokyselin a 46 silných antioxidantů). V kosmetice se už po staletí používá na všechny možné neduhy od vrásek, suché kůže, akné, pigmentových skvrn až po lámavé vlasy. Žádnému kosmetickému nadšenci by proto produkty s ním rozhodně neměly chybět!

Rychlá vzpruha po slunění

Mezi nejvíce ceněnými vlastnostmi moringového oleje stojí jeho zklidňujicí a hojivé účinky. Právě teď v letním období vám skvěle poslouží k opečování podrážděné pokožky celého těla po koupání a  opalování. Okamžitě ji zvláční, zdravě rozzáří a pomůže obnovit její pružnost. Garantujeme vám však, že ani na podzim jej ze své koupelny jen tak nevyprovodíte.

Pro perfektní požitek z tělové péče vyzkoušejte dvojici sprchového krému a tělového mléka od tradiční německé značky Fenjal. Moringa Creme Dusche (89 Kč) a Moringa Body Lotion (119 Kč) si vás získají nádherně hedvábnou texturou a smyslnou vůní tuberózy. Chvíle relaxace ve vaně vám ještě více zpříjemní olejová koupel ze stejné řady Moringa Oil Bath (199 Kč). Vše seženete v síti FAnn parfumerií.

Foto: archiv Fann

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.