Být krásnou a úspěšnou modelkou neznamená, že máte bezproblémový život. Tyto krásy trápí stejné věci, které souží i obyčejné ženy.  Američanka Bella Hadid (23), která byla prohlášena za nejkrásnější ženu světa, promluvila v Paříži o svém několikaletém boji s duševním zdravím.

„Vím, že mám skvělý život, mám spoustu příležitostí, ale stejně mě již několik let trápí deprese. Nedává to smysl a cítím se kvůli tomu provinile,“ svěřila se časopisu Vogue modelka Hadid.

„Plakala jsem každé ráno, během přestávek na oběd i před spaním. Byla jsem citově velmi nestabilní, hlavně v době, kdy mi bylo osmnáct let a pracovala jsem 14 hodin denně po dobu čtyř měsíců.“ Podle Hadid se dostala do začarovaného kruhu, potřebovala si odpočinout.

„„Mám pocit, že jsem sobě udělala medvědí službu, tím že jsem o něčem jako je duševní zdraví nemluvila, protože to je to, čím jsem se pět let trápila.“ Modelka o svém problému promluvila i na sociálních sítích se svými fanoušky, které povzbudila tím, že na konci každého tunelu je světlo.  

Dále Hadid své fanoušky upozornila, že ne všechno co vidí na internetu nebo sociálních sítích je vždy takové, jak se prezentuje. „Ačkoliv můžeme v online světě vypadat šťastní, v reálném životě nás může sžírat smutek. Nedává to smysl, ale občas je jednodušší žít ve smutku než o něm mluvit.“

Modelka v závěru prosila fanoušky, aby se o sebe starali a nebáli se vyhledat pomoc, pokud ji potřebují.  „Když se cítíte, jako by se svět kolem vás zhroutil, vyhledejte pomoc. Nemusíte se svými depresemi bojovat sami.“

Foto: ČTK/ABACA/Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA