Jedna vitrína a v ní několik desítek Barbie oblečených do nádherných šatů ve stylu „red carpet“ (červený koberec). Prostor plný panenek, kde móda dokáže inspirovat, diktovat a hlavně pomáhat se nachází v Pasáži českého designu v Praze.

Třetí ročník jedinečného projektu Helping Dolls, za kterým stojí iniciátor František Anděl, vrcholí již tento podzim.

Františka Anděla ve spolupráci se společností Mattel spojuje jeden cíl – propojit módu, panenky, designéry a především pomáhat dětem bez rodiny a rodičů. Na přípravě se letos podíleli věhlasná jména českých a slovenských designérů a návrhářů. Je mezi nimi například Jakub Polanka, Beáta Rajská, Tatiana Kovaříková, Kamila Vodochodská, Marcel Holubec, Monika Drápalová…

Výtěžek z dražby při které si přijdou na chuť nejen sběratelé panenek i milovníci módní tvorby poputuje do organizace Fondu ohrožených dětí, konkrétně dětem z Klokánku Lásková na Praze 4.

Pokud tedy náhodou okolo pasáže půjdete, neváhejte do ní nahlédnout, stojí to opravdu za to! Už jen pro načerpání inspirace z unikátních děl našich předních návrhářů.

Více o projektu najdete na webu nebo Facebooku.

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.