Odkládání mateřství do pozdějšího věku je téma, které se v posledních letech objevuje stále častěji. Starších prvorodiček mezi celebritami přibývá, a i české matky odkládají těhotenství na dobu po třicítce nebo dokonce čtyřicítce. Mateřství však sluší ženám v každém věku. Podívejte se na náš výběr těch nejzajímavějších!

Mexická herečka Salma Hayek porodila své první a jediné dítě v jednačtyřiceti. „Je trochu stresující čekat tak dlouho, ale stojí to za to, protože už jste v životě stihli mnoho jiných věcí. Všechno ostatní tak můžete vypustit a naplno se věnovat mateřství,“ svěřila se Hayek se svými pocity ve slavné Oprah Winfrey Show. Dceru Valentinu má se svým manželem François-Henrim Pinaultem.

Ještě o dva roky později se stala matkou úspěšná herečka Eva Longoria, která je známá především díky seriálu Zoufalé manželky. Při příležitosti prvních narozenin syna Santiaga poskytla v létě rozhovor pro časopis Parents Latina. „Měl tady být se mnou až v této fázi života. Jsem mnohem trpělivější a už tolik nepracuji, i když to možná vypadá jinak,“ vysvětlila a přiznala, že návrat zpět do pracovního procesu byl náročný.

Ve dvaačtyřiceti porodila světoznámá zpěvačka Celine Dion dvojčata. Veřejně přiznala, že šestkrát podstoupila umělé oplodnění, aby otěhotněla. „Na světě není nic, co by předčilo mateřství,“ řekla Celine. Ještě v roce 2013, tedy ve věku pětačtyřiceti let přiznala, že přemýšlí nad dalším dítětem a přála by si holčičku. To se jí však už nesplnilo a dnes je jednapadesátiletá pěvecká hvězda matkou třech synů.

Zdánlivou vítězkou mezi staršími matkami je však pravděpodobně Janet Jackson, která si počkala až do jednapadesáti. Narodil se jí syn Eissa, kterého už od jeho pěti měsíců vychovává sama. V rozhovoru pro australský magazín Stellar se svěřila, že je to náročné. „Být pracující matkou je opravdu náročné. Vychovávat malé dítě je navíc, zvlášť po padesátce, dost těžké. Nemám žádnou chůvu a o vše se starám sama,“ pochlubila se.

A ani u nás není nouze o české celebrity, které porodily po čtyřicítce. Zpěvačka Bára Basiková porodila syna Theodora, když jí bylo šestačtyřicet. V té době už měla téměř dospělá dvojčata. Herečka Veronika Žílková, která si s manželem Martinem Stropnickým pořídila dceru Kordulu rodila také po čtyřicítce. A čtyřnásobná fotografka Sára Saudková porodila svého čtvrtého potomka, když jí bylo pětačtyřicet let.

foto: depositphotos.com/ČTK/Favier Laurene