Odpočinout si od starostí všedního dne a věnovat se jen sama sobě… Přesně takový den by si alespoň jednou za čas měla dopřát každá žena, která se každý den točí v kruhu pracovních povinností a starostí o členy rodiny. Prostě dopřát si příjemný odpočinek, relaxaci a zábavný program, o který se postarají jiní. Nevšední zážitek, na který budete vzpomínat ještě dlouho poté, nabízí proslulý resort Dětenice.

Ženy jsou obdivuhodné bytosti. Zvládají kloubit vlastní kariéru s péčí o rodinu a v tom shonu často zapomínají samy na sebe. Manželky a partnerky, vyrazte se svými protějšky nebo kamarádkami do středověkých Dětenic, kde vás nyní každé pondělí uvítají speciálním programem. Alespoň pro tento den nechť je starostem a povinnostem přístup zapovězen. Žádný dětský křik, hladový manžel, kopa nevyžehleného prádla ani večerní dodělávky do práce. Pořádně si odpočinete a budete mít spoustu času probrat všechny nezbytnosti, na které není v každodenním koloběhu čas.

Dětenice ženám každé pondělí zdarma

Na to, že by ženy měly čas od času hodit starosti s vařením, úklidem a péčí o potomstvo za hlavu, myslí i v malé vesničce Dětenice. Nachází se kousek od Prahy směrem na Mladoboleslavsko v Jičínském kraji nedaleko Českého ráje, v jehož okolí je spousta zajímavých míst na výlety. Právě tam byla roku 2003 otevřena historicky první středověká krčma nabízející pohostinství v dobovém duchu.

„Vyrazit na odpočinkový den je s blížícím se koncem léta ideální čas. Čas dovolených má většina z nás za sebou a do vánočních svátků je ještě daleko. Proto jsme přišli s pravidelnými pondělky věnovanými ženám. V doprovodu platícího mužského nebo ženského doprovodu mají všechny maminky, partnerky, manželky a babičky vstup na barokní zámek nebo do místního pivovaru zdarma,“ říká Aneta Ondráčková, manažerka dětenického komplexu.

„Každé pondělí máme pro ženy připravený také oběd či večeři v dětenické krčmě zdarma. Naši kuchaři, zruční v přípravě lahodných středověkých krmí, vám připraví kuřecí stehenní steak s pečenou bramborou a zakysanou smetanou. K tomu si můžete vychutnat sklenku bílého nebo červeného vína,“ dodává Ondráčková.

Příběh o Arturovi a jeho pivu lásky

Až budete v Dětenicích, určitě nevynechte návštěvu místního pivovaru. „Náš dětenický pivovar je jediný středověký a zároveň interaktivní pivovar v Česku. Prostory dětenického pivovaru jsme vylepšili a doplnili o zbrusu novou interaktivní prohlídku, do níž budou zapojeni také samotní návštěvníci. Uvidíte vyřezávané historické postavy, dozvíte se o pivu, co jste dozajista ještě nevěděli, a provedeme vás dobovými pivovarnickými interiéry,“ láká milovníky piva Aneta Ondráčková.

Dozvíte se, co bylo třeba připravit pro výrobu dětenického Piva lásky, jehož tradice pochází z roku 1307. Právě v tomto roce dětenický pán Beneš získal tajný recept na zázračné pivo, které mužům dodávalo mocnou sílu a chtíč. Krásná panenská dcera dětenického pána Beneše uvařila za úplňku před hradbami dětenického sídla pivo dle originální tajné receptury a každý, kdo ho vypil, pocítil silný sexuální pud. Proto bylo od té doby užíváno vždy jako lektvar na rozproudění mužství. Prohlídka je zakončena ochutnávkou tohoto kouzelného nápoje.

 

foto: pixabay/stevepb/brenkee