Jeho pseudonym je tvořen z křestního jména blonďaté krásky a příjmení sériového vraha. Marilyna Mansona jednoduše baví veřejnost šokovat. Ať už svými texty, močením a obnažováním na pódiu či svou image. Ačkoliv na to nevypadá, extravagantní umělec letos slaví 51. narozeniny.

Slavný americký zpěvák Marilyn Manson, vlastním jménem Brian Hugh Warner se narodil 5. ledna roku 1969 v Cantonu ve státě Ohio. Jeho dětství nebylo zrovna růžové a nerad na něj vzpomíná.  Rodiče měli mezi sebou problémy a měl hrůzu z křesťanské školy, kam musel docházet. Jeho touha po vstupu na klasickou školu se nakonec díky jeho lumpárnám vyplnila.

Než rozjel svou kariéru zpěváka, živil se Manson jako novinář pro hudební časopis Rolling Stone. Své první album Portrait Of An American Family vydal, když mu bylo 25 let. Následovalo úspěšnější dílo s názvem Smells Like Children.

Hrůzostrašný zjev

Umělec se svou hudbou snaží dostat až na hranice únosnosti.  Ve svých textech se nebojí témat, jako jsou například – satanismus, drogy, sex či smrt.

Marilyn Manson však na sebe nepoutá pozornost jen díky své hudbě, či nechutnými show, ale i androgynnímu vzhledu. Jeho tvář dokonale maskuje tuna výrazného makeupu a různobarevné kontaktní čočky. Pro některé představuje netvora, a možná i kvůli tomu byl v roce 2011 zvolen nejhrůzostrašnější celebritou.

Ačkoliv si díky svému vzhledu vytvořil image rockového provokatéra a exhibicionisti, v jádru duše je to citlivý intelektuál. Kromě zpěvu stihl zpěvák napsat i vlastní autobiografii, zahrát si v několika filmech a namalovat pár ponurých obrazů.  Po dobu několika let udržoval vztah s burleskní herečkou Ditou Von Teese.  Ačkoliv došlo ke svatbě, jejich manželství trvalo pouhý rok.

  • „Žádné drogy na světě nás nezachrání před námi samými.“
  • „Nechceme zabíjet nenarozené; potřebujeme, aby vyrostli a bojovali naše války.“
  • „Dostanete depresi, protože víte, že nejste tím, čím byste měli být.“
  • „Smrt jednoho je tragédií, ale smrt milionu je jen statistika.“
  •  „Blbci se nerodí. Jsou zaléváni a pěstováni jako rostliny institucemi, jako je křesťanství.“
  • „Někteří lidé mají takový strach z toho vypadat jinak než ostatní, že se přizpůsobí, že polknou, co jim je předepsáno. Já ne. Raději umřu za to, jaký jsem.“
  •  „Je mnohem snazší nenávidět někoho, na kom nám záleželo, než někoho, ke komu jsme nikdy nic necítili.“
  • „Žijeme ve společnosti diskriminace, kde se lidé spíše nechají diskriminovat, než aby se za sebe postavili.“
  • „Pokud chcete zjistit, kdo jsou vaši skuteční přátelé, potopte loď. První, kdo skočí přes palubu, není vaším přítelem.“
  • „Co vás nezabije, nechá na vás jizvu.“

Foto:ČTK/AP/Richard Shotwell