S přibývajícím sluníčkem se rty vysušují více a více. Pokud chcete, aby byly hydratované a rtěnka působila svůdně a ne vysušeně – inspirujte se našimi tipy.

Hydratace je základ

Ano, i o rty je nutné pečovat více, než jen přejetím rtěnky či lesku, když je potřeba. Při péči o pleť je tedy berte jako součást celku a pečujte o ně soustavně. Při čištění pleti je dobré rty také několikrát přejet tamponkem s čistící vodou a na noc je ošetřit balzámem, stejně jako během dne, když cítíte, že se vysušují.

Vanilkový balzám, Labellino, 139 Kč.

Medová vzpruha

Když cítíte nadměrné vysušení, nebo dokonce praskání rtů, zkuste je po večerní očistě natřít medem – a nejlépe nechat působit přes noc. Ráno by měly být zase jako nové. Také je dobré zkusit peeling. Ten si hravě vyrobíte smíchání trochy třtinového cukru a kapky olivového oleje, pak stačí promíchat, nanést a alespoň jednou týdně před spaním rty „opilovat“. Ráno pak můžete rty prokrvit s pomocí zubního kartáčku, stačí je několikrát  „vykartáčovat“.

Rtěnka nebo lesk

Upřímně… i hydratační rtěnka může na vysušených rtech nadělat paseku, tedy přinejmenším nepůsobí hezky. Pokud dlouhodobě bojujete s nedostatkem hydratace, vsaďte raději na lesky a balzámy. Rtěnku si dopřejte až když se rty dostanou znovu do kondice.

A které rtěnky a lesky doporučujeme pro tuto sezónu?

Foto: profimedia; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.