Kdysi zanedbaný kout v samotném centru Prahy. Nyní gastronomické centrum různých kuchyní a chutí. A nejen to, zážitek můžete mít i z hudby, kina… a je dovoleno i tančit.

Zajímavý koncept

Na počátku nebylo nic než prach, suť a hluk. Toto místo našli designéři a tvůrci; na zanedbaném a opuštěném kousku Prahy navrhli, do detailu promysleli a naplnili sedmadvaceti kontejnery nové místo na mapě Prahy. Umístění je pouze dočasné, do budoucna se totiž na místě, které je propojené až k Masarykově nádraží plánuje výstavba rozsáhlého obchodně administrativního komplexu podle návrhu zesnulé architektky Zahy Hadid. To však nebude pro Manifesto znamenat konec, jen se přesune jinam.

Gastronomie, design a kultura

V prostoru zajímavě koncipovaných mobilních kontejnerů můžete ochutnat sézonně obměňující se nabídku street food vysoké kvality. Mezi nimi například Meat Vandals, Faency Fries a Iqos. Dále potom delikatesy a káva od Ollies nebo Doubleshot. Víno od Wine Food a zmzrlinu od Angelato. Nechybí ani lokální obchod Sklizeno a řada designových obchůdků. Ve večerních hodinách si pak můžete užít kino a hudbu od předních dýdžejů.

Důležité informace

Zkuste si naplánovat pracovní či osobní schůzku spojenou s obědem právě tady. Otevřeno je každý den od  8.00 do 22.00. V sobotu a neděli pak  od 11.00 do 22.00. Manifesto najdete v ulici Na Florenci. A pozor, je to cashless zařízení, takže platit se dá pouze kartou. Je to opravdu unikátní místo. Bude v provozu i během sychravého podzimu a nastupující zimy – zda-li s topnými lampami či jinak, se budeme muset nechat ještě překvapit.

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.