Máte malý zadeček, ale toužíte po krásně tvarovaném pozadí? Nebo se naopak marně snažíte schovat kila navíc? Nemusíte se kvůli tomu nutně dřít hodiny v posilce. Postačí, když se naučíte svůj zadeček správně oblékat. Poradíme vám, jak na to! Inspirujte se našimi módními tipy.

Malý zadeček

Pokud vás příroda v některých partiích příliš neobdařila, nemusíte zoufat. Výhodnou nabídku „zadních“ implantátů pro vás bohužel nemám, ale pár tipů, jak navodit zdání dokonalé kulatého ženského zadečku, rozhodně ano.

Vyhněte se kalhotám či sukním s velkými kapsami – v porovnání s nimi se totiž bude malý zadeček jevit ještě menší. Naopak menší kapsy nebo zesvětlení, které dodává na plastičnosti, vám bude velice lichotit. Nebojte se světlých či vzorovaných kalhot ani šortek, dbejte však na to, aby měly střih s vyšším pasem. Pokud zdůrazníte váš pas, boky se najednou stanou výraznějšími a dosáhnete iluze přesýpacích hodin. Skvělou službu vám prokážou džíny s vyšším podílem elastanu, které vaše křivky nebudou stahovat, ale naopak krásně obejmou a podpoří váš zadeček.

U sukní sáhněte po střihu do áčka nebo se sklady z pevnějšího materiálu, a pokud budete volit sukni pouzdrového střihu, zkuste kousky s pruhy – ať už tenkými, nebo silnými ve stylu „colorblockingu“.

Pozornost od menšího zadečku také skvěle odpoutá barevný či vzorovaný top, který vám bude slušet jak ve zkrácené, tak v prodloužené délce.

Tipy pro malý zadeček.

Velký zadeček

Trend „většího pozadí“ se tento rok dostal zcela na výsluní, a to nejen díky klanu Kardashianových (a jejich plastickému chirurgovi). Zdá se, že na všech frontách opět frčí plné ženské tvary à la „když je zkrátka za co chytnout“. Pokud byste i přesto ráda opticky zmenšila svůj zadeček a boky, mám tu pro vás pár tipů.

Největší službu vám prokážou tmavší kalhoty či džíny s cigaretovými nebo rovnými nohavicemi – tmavá barva zeštíhluje, ne příliš úzké nohavice zase vyrovnávají šířku mezi boky a nohami. Doplňte je volnější košilí nebo topem a výrazným náhrdelníkem, náušnicemi nebo jakýmkoliv jiným detailem na vrchní části těla.

Budou vám slušet i kratší vesty, saka s výraznými rameny nebo aplikacemi a „off the shoulder“ topy. Šaty volte s přestřižením a lehce áčkovou sukní, která bude lichotivě splývat kolem boků. Určitě jděte do doplňků, jako jsou klobouky, šátky, šály nebo brože, které upoutají pozornost tam správným směrem.

Ale dámy – nebojte se také svoje křivky ukázat a zkuste pouzdrovou sukni s kratším topem a lodičkami. Uvidíte, že to žádného muže nenechá chladným.

Tipy pro větší zadeček.

Autor: Časopis ZOOT+

Foto: Časopis ZOOT+, Profimedia.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.