Po dlouhé době je tu tolik očekávané jaro. A protože s jarem rozkvétá život, jeho příchod je dobré náležitě oslavit. A když už slavit, tak jak jinak než radostně – ve víru velké zábavy, venku mezi lidmi a za doprovodu skvělé hudební show.

Oslava jarního měsíce lásky

Kořeny tradičních oslav jara sahají až do 15. století, kdy se ustálil zvyk tolerovat mnohdy provokativní studentskou recesi. Majáles je stále populárnější svátek, kterým oslavujeme začátek měsíce lásky – máje. Za doby komunismu byl sice na nějaký čas zrušen, ale po revoluci 1989 se jeho tradice opět zavedla a tak (nejen) studenti mohou jaro vítat dlouhým průvodem, volbou krále nebo královny Majálesu, ale i dalšími akcemi, o které se tato slavnost nedávno rozrostla.

Dvě desítky muzikantských hvězd

Nezůstane ale jenom u průvodu. Už teď se můžete těšit na velkolepou hudební show, ve které zazáří mnoho profesionálních muzikantských es. Tomáš Klus, Ben Christovao nebo Mirai – to je jen zlomek známých umělců, jejichž přítomnost nabídne letošní hudební program Majálesů. V rámci připravovaných programů V Praze, v Hradci Králové nebo v Brně se můžete těšit na téměř dvacítku českých interpretů, mezi kterými nebudou chybět ani hvězdy jako Tomáš Klus, Marek Ztracený, Mandrage, Wohnout, Vypsaná fixa, UDG, Skyline nebo Sebastian. Vystoupí také ty nejlepší středoškolské a vysokoškolské skupiny i hudebníci.

Májáles v Hradci, v Praze i v Brně

Atmosféru plnou zábavy si budete moci užívat až do noci. Mimo koncerty si Majáles můžete vychutnat také ve studentských a partnerských zónách. Pivo k tomu všemu poteče proudem a kromě voňavé pěny bude v areálu k dispozici rozmanitý výběr dalších alkoholických i osvěžujících nápojů. Na zahnání hladu boudou připravené také gastronomické pochoutky, a aby toho nebylo málo, pro náruživé jedince budou dostupné kondomy. Majáles letos odstartuje 20. dubna v Hradci Králové, 28. dubna bude pokračovat v Praze a ten finální proběhne 5. května v Brně. Víkendový program na duben a začátek května máte tedy jasný!

Foto: Profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.