Vytvořit dům k obrazu svému, pokud máte dostatek prostoru a prostředků, to není umění. Zato „uhrát velké divadlo“ v mini prostoru, to legrace není. Ovšem, když se zadaří, výsledek stojí za to!

Mnoho bytových architektů se shoduje, že vytvořit z půdy krásný prostor k obývání není jednoduché, ale když se to podaří, výsledek je úchvatný. Realizace takového prostoru spočívá v naprostém souladu architekta a klienta, protože nábytku by na půdě nemělo být moc a většinou musí být vytvořený na míru. Jelikož půda, to je široký pojem, rozhodli jsme se tentokrát zaměřit pouze na ložnice. Rádi bychom vám ukázali, že krásnou ložnici na malém prostoru můžete vytvořit v různých stylech, od opulentního „antiku“, až po jednoduchost z Ikea…

Jednoduché fígle

Oblíbeným „majstrštykem“ je ponechání odkrytých trámů, i když je s nimi potíž, nejprve se pořádně zamyslete, jestli je opravdu nutné je zakrýt, pokud se k tomu chystáte. Při nedostatku nebo nemožnosti střešních oken doporučujeme ladit ložnici do bíla. Střešní okna nad postelí jsou jinak krásným a romantickým divadlem – ale pozor, nesmí chybět kvalitní žaluzie, díky kterým nebudete, zejména na jaře a v létě, vstávat před úsvitem… Pokud obýváte staromládenecký byt, jehož součástí je jedna místnost, tedy ložnice „a zbytek“ v jednom, doporučujeme se inspirovat v londýnské ložnici s falešným (lépe samozřejmě pravým) krbem.

A teď už vás necháme, kochat se pohledem na hotové realizace – tak tady se to povedlo krásně…

Foto: profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.