Americká firma Vans ve spolupráci s Van Goghovým muzeem vydala novou edici svých populárních tenisek. Kolekce, která má za cíl přiblížit dílo nizozemského malíře mladší generaci, je v prodeji již od 3. srpna – k  dostání je po celém světě, tedy i v Česku.

Obdivovaná práce nizozemského umělce nyní dostala nový rozměr díky módě. Vybrána byla van Goghova nejslavnější díla z různých období a jeden z mnoha dopisů, které umělec psal svému bratrovi Theovi (významný obchodník s obrazy působící v Paříži, pozn. red). Nová kolekce nazvaná „Vans x Van Gogh“ našla inspiraci v obrazech jako je: Autoportrét, Stará vinice s rolnickou ženou, Lebka nebo Mandlové květy a pověstné Slunečnice.

Série neobsahuje jen plátěné boty, které jsou pro značku Vans typické, ale i oblečení, batoh nebo kšiltovku. Každý kousek mj. zdobí i logo Van Goghova muzea, které sídlí v Amsterdamu.

O kolekci je velký zájem – a to i u nás v ČR, některé designové kousky byly již během pár dnů vyprodány. Ceny jsou různé, např. za triko zaplatíte 1290 Kč, za tenisky 1790 – 2250 korun a mikina vyjde na 2 350 Kč.

Foto: Facebook/Van Gogh Museum

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.