Plzeňské Techmania Science Center vyjma stálých expozic láká na bohatý program, v němž si každý najde to své!

Zatmění Měsíce a pozorování Marsu –  27. 07. 2018 od 20.30 do 22.30

V Techmanii můžete prožít nejdelší úplné zatmění Měsíce za posledních 11 let a vychutnat si pohled na úžasně viditelný Mars, který bude od roku 2003 nejblíže Zemi. Astronomii zažijete úplně jinak; k dispozici bude špičková pozorovací technika, profesionální výklad a připraven bude i doprovodný program s tematickým občerstvením. Vstup zdarma!

Bez práce nejsou koláče – do 31. 08. 2018, dle aktuálního programu

Program Bez práce nejsou koláče.

Techmania ve spolupráci s Československou obchodní bankou a Českou asociací science center připravila dva programy podporující rozvoj finanční gramotnosti u dětí. Cílem obou programů je hravou formou přiblížit základní znalosti a dovednosti, které dětem pomohou vyznat se ve financích. Děti zjistí, kolik si zhruba vydělají různé profese a porovnají, jak na tom jsou v poměru s náklady na jídlo či bydlení. Seznámí se s daněmi; kolik se platí a jaké daně máme či na co se takto vybrané peníze ve státě používají. Naučí se, co znamená pojem zbytný výdaj, jak náročné je na něj peníze ušetřit a jakým způsobem na něj peníze naspořit. Programy je možné navštívit v rámci standardního vstupného.

Moderní trendy v dopravě – do 31. 08. 2018

V prostorách spodního parkoviště Techmanie můžete až do konce léta otestovat své řidičské schopnosti. V rámci standardního vstupného mohou zájemci vyzkoušet jízdu na segway, samozřejmě s helmou, kterou vám na místě zapůjčí.

Talent! – do 31. 08. 2018

Expozice Talent.

Jenom do konce srpna můžete v Techmanie prověřit svůj Talent! Zájemci díky expozici Talent! odhalí své nadání pomocí rozmanitých úkolů na osmi stanovištích. Vyzkouší si, jak jim slouží paměť a jak jsou na tom s prostorovou orientací či fyzickou zdatností. Dojde i na prověření slovní zásoby a otestování uměleckého a exaktního zaměření. Zjistěte díky plzeňské Techmanii  zda ve vás náhodou nedříme malíř, reportér, operní pěvec, neurochirurg či geniální matematik. Jste zvědaví, jak jste na tom se svými talenty vy?

Pouť k planetám – do 31. 09. 2018

V plzeňských ulicích pořádá Techmania Science Center již tradičně Pouť k planetám. Model sluneční soustavy v měřítku jedna ku miliardě. Devět ocelových disků vyplněných betonem znázorňujících Slunce a planety je rozmístěno po městě v postavení, jak putují vesmírem. Vzdálenost Slunce a nejvzdálenější planety Neptun je 4,5 kilometru.
Rozměr Sluneční soustavy umožňuje vytvoření modelu, který lze umístit do ulic Plzně při zachování poměru velikostí planet a Slunce a vzdáleností mezi nimi. To je možné jen na velké ploše města. Pokud by se měl stejný model vytvořit v místnosti, byly by planety menší než zrnka prachu. Jednotlivé exponáty mají tvar disku o průměru 1,4 metru, což odpovídá velikosti Slunce v daném měřítku. Na každém disku jsou informace o planetě a také její model.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.