Léto je v plném proudu a naše pleť a vlasy musí odolávat náporu slunečních paprsků, jak je nejlépe ochránit?

Pokud nechceme vypadat po horkých letních měsících jako „vysušené švestky“, je nutné pleť hydratovat. K tomu však nestačí obyčejný hydratační krém. Nezbytností do kabelky by proto měla být voda v rozprašovači, ještě lépe pak květinový hydrolát, který je přírodní, pleť osvěží, hydratuje a zamezí tak vysušování.

Přírodní oleje

Regeneračním zázrakem, který bych doporučila používat na noc, jsou určitě přírodní oleje, které pokožku rozmazlí a vyživí. Možností je mnoho, pro sušší pleť je možné použít mastnější oleje, na mastnou a problematickou se hodí ty méně mastné – jako třeba jojobový olej, který má také, spolu s argonovým, šípkovým nebo třeba opunciovým olejem i antiage účinky. Nádherně vyživí a voní také olej s meruňkových jadérek, který je úžasný v péči o dětskou pokožku.

Zázrak pro vaše vlasy

Vysušené vlasy mnoho parády nenadělají a hydratace není jednoduchá. Stejně jako obličej, ani vlasy není od věci osvěžit květinovým hydrolátem, třeba z růže nebo levandule. Pokud jsou vlasy hodně suché, je dobré do nich po umytí vetřít trochu arganového oleje. Dobře je vyživí také keratin, který je k dostání i v přírodní variantě, třeba jako vlasová kúra. Důležité je myslet také na stylový klobouk, který je nejlepší ochranou před sluníčkem.

Tělo jako důkaz

I v tělové kosmetice je dobré sáhnout do přírodních zdrojů. Z olejů je na léto nejvhodnější kokosový, který má chladivou vlastnost a v letním parnu představuje příjemné osvěžení. Sporné jsou SPF faktory jednotlivých olejů. Některé z nich ho skutečně mají, ale názory se různí a proto není dobré spoléhat jenom na tento způsob ochrany. Já osobně používám místo opalovacího krému olej z pšeničných klíčků, který kombinuji s karotenem nebo malinovým olejem. Na sluníčku ale zůstávám maximálně půl hodiny, aby kůže nadměrně netrpěla.

foto: depositphotos.com/puhhha

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.