Léto se dostává do své druhé části a naše pokožka a vlasy se díky silnému slunci, vedru a třeba i mořské vodě, dostávají mimo kondici. Co s tím? Tady jsou letní vzpruhy, které by vám neměly chybět!

Vysušená, někdy i cestováním unavená pokožka těla potřebuje „nakopnout“ a dodat svěžest. Zkuste to se Sprchovým gelem borůvka – rybíz, Ziaja, 74 kč, který hydratuje pokožku, chrání před vysoušením a také zjemňuje.

O tom, jak vypadají po létě vlasy si snad ani nebudeme povídat, přesušené, lámavé, někdy dokonce padají. Pokud dbáme na rady dermatologů, nosíme v létě klobouk a vlasy jsou zplihlé, no a bez klobouku jsou na tom ještě hůře… Vyzkoušejte novinku značky L’Occitane, řadu  Aromachologie, která je založená na skvělých účincích olivového oleje, který v produktech kombinuje s esenciálními oleji z cedru, levandule, heřmánku, citronu a eukalytptu – Vyživující šampon, 515 Kč

 

Opálený vzhled je, i přes varování lékařů, pro většinu žen žádoucí. Pobyt na slunci by ale neměl přesahovat dvacet minut, to se málokdy zdaří a tak než abyste si ničili kůži, doporučujeme slunění kombinovat nebo vyměnit za nějaký kvalitní samoopalovací produkt – Samoopalovací sprej na tvář i tělo, Astrid, 100 Kč


Naši silnou letní záchranářskou partu doplníme ještě o skvělou jednorázovou masku, BB shot mask, Erborian, Marionnaud, 179 Kč. Vysoce koncentrovaná pláténková maska hloubkově hydratuje a vypíná pokožku. Stačí 15 minut a vaše pleť se znovu dostane do kondice.

Foto: pixabay.com/silviarita; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.