Zanedlouho uplyne deset let od doby, kdy Král světového popu opustil svět, jehož kouty předtím zaplnil svou famózní hudbou. Jeho největší, nadčasové ale hlavně nestárnoucí hity ožijí už 3. října v doprovodu Moondance orchestra, Filharmonie Hradec Králové i sólistů.

Koncert na počest génia

Celým jménem Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 v USA ve znamení panny a byl nejen geniálním zpěvákem, ale současně skladatelem, choreografem a tanečníkem. Sto osmdesát centimetrů vysoký Jihoafričan je považován za nejslavnější osobu historie, jeho hudba vychází ze soulu. Celý svůj život byl velkým perfekcionistou a svůj osobitý a charismatický projev skvěle podpořil specifickým vysokým hlasem, vynikajícím rytmickým cítěním a bravurními tanečními schopnostmi. Během své kariéry získal třináct cen Grammy.

Thriller nebo Billie Jean živě

Krátce po tom, co by Michael Jackson mohl oslavit 60 let, si Praha připomene jeho hity a Forem Karlín se naplno rozezní Thriller, Billie Jean, Black or White a další. Oslavu nedožitých narozenin popové legendy přijdou pěvecky podpořit Dušan Kollár z uskupení 4TET, Dušan Marko ze Support Lesbiens a jejich barvité hlasy doplní zpěvačky jako Dasha nebo Naďa Wepperová z Moondance Orchestra.

Připravte se na silný zážitek

Koncert Michael Jackson Symphony je celosvětově velice originální hudební počin a současně celorepublikové turné, které propojí kouzlo popové hudby s brilantním zvukem symfonického orchestru. Na své si tak přijdou fanouškové popu i příznivci klasičtějšího provedení. Výsledkem bude pro mnohé silný hudební i emocionální zážitek, což už teď dokazuje zájem fanoušků a několik vyprodaných koncertů napříč celou Českou republikou. Vstupenky jsou k prodeji v síti Ticketportal.

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.