Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí, o čemž se přesvědčili i naši předkové. Záhnědou můžete bojovat proti strachu a pomocí zlata se napojíme na vyšší síly!

Záhněda

Kámen se vyskytuje v odstínech žluté, lehce nahnědlé až hnědé barvy. Jeho planetami jsou Slunce a Měsíc, jeho elementem je oheň i voda. V přírodě se vyskytuje nejen v Brazílii, v USA, na Madagaskaru, v Rusku, v Austrálii, ale také v České republice, zejména v jižních Čechách a na Vysočině.

Duchovní účinky: Je účinný v boji proti depresím i nejrůznějším dalším negativním emocím. Redukuje strach, potlačuje noční můry a svému nositeli dodává vnitřní sílu při obtížném rozhodování. Uzemňuje, má ochranné účinky, podporuje koncentraci a odstraňuje komunikační obtíže. Výborně se hodí k meditaci a má pozitivní vliv na základní čakru, kterou čistí a harmonizuje.

Léčebné účinky: Pomáhá proti bolestem, zejména proti migrénám, mírní stres a celkově zklidňuje centrální nervovou soustavu. Působí podpůrně při léčby kyčlí, nohou i zad a množství tělesných tekutin i minerálů uvádí do rovnováhy. Je účinný při chemoterapiích.

Nabíjení a očista: Záhnědu čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na nepřímém slunci nebo položený na křišťál.

Zirkon

Nejstarší známý minerál na Zemi může být bezbarvý, ale jeho variantami jsou i odstíny žluté, zelené, hnědé, případně hnědočervené. Mívá skelný až diamantový lesk a jeho naleziště jsou v Austrálii, v USA, v Kanadě nebo na Srí Lance.

Duchovní účinky: Tento minerál má přímo očistný účinek na naše myšlenky, ale jeho blahodárné působení je spatřováno zejména v posilování sebedůvěry nositele, neboť snižuje nervozitu. Zirkon nás učí být vytrvalejšími a pozitivním způsobem vyrovnává naši auru. Upravuje spánkové potíže.

Léčebné účinky: Léčí problémy a nemoci horních cest dýchacích jako je astma, zápal plic, zúžení dýchacích cest nebo plicní embolie. Má antiseptické působení a pomáhá redukovat zvýšenou teplotu nebo horečku. Ulevuje při zažívacích potížích, bolestech břicha a posiluje kosti.

Nabíjení a očista: Zirkon čistíme pod proudem studené vody, nabíjíme ho jen krátce na slunci.

Zlato

Duchovní účinky: Je energií nejvyšší božské síly, moudrosti, intuice, bystrého úsudku i pochopení. Má schopnost rozvíjet hluboké pravdy a podporovat i ty nejjemnější duchovní energie. Zlatá barva nám pomáhá napojit se na energie vyšších sil a posiluje naši vnitřní sílu, sebedůvěru i odvahu.

Léčebné účinky: Podporuje prokrvení organismu, činnost srdce, hormonální produkci žláz i sexuální aktivitu. Zmírňuje a potlačuje nejen bolesti hlavy a zad, ale také bolesti pohlavních orgánů. Zvyšuje imunitu organismu.

Nabíjení a očista: Zlato čistíme jen krátce pod proudem vlažné vody, jako dobrý vodič energie jej stačí nabít na slunci jen krátce.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.