Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu na webu ŽenyDívky.cz vám představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

 Topaz

Čirý, modrý, medově žlutý, růžový, hnědý nebo zelený. V takových barvách jej v přírodě najdeme v nalezištích v Rusku, v Brazílii, v Nigérii, v Německu, USA, na Srí Lance nebo v Austrálii. Jeho planetou je Slunce, náleží elementu ohně.

Duchovní účinky: Je ochranným kamenem, který působí proti negativitě, eliminuje také úzkosti, zlost i deprese. Pomáhá odhánět noční můry, účinkuje proti nespavosti a do života přináší nejen radost a hojnost všeho druhu, svému nositeli také dodává pevnější zdraví i příliv energie. Topaz také motivuje a napomáhá k úspěšnému dosažení stanovených cílů.

Léčebné účinky: Upravuje potíže trávicí soustavy, je účinný při redukci nadváhy a současně mírní anorexii. Má blahodárný vliv na revmatismus a artritidu.

Nabíjení a očista: Topaz čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme jej na nepřímém slunci.

Tygří oko

Tento žlutohnědý kámen najdeme nejčastěji v Jižní Africe, v Austrálii, v Mexiku, v USA nebo v Indii. Jeho planetou je Slunce a živlem oheň.

Duchovní účinky: Je dalším ochranným kamenem, který funguje jako talisman a odvrací nejrůznější formy nebezpečí. Na svého nositele má uzemňující vliv, podporuje duchovní růst i tok energie v těle, čímž navrací duševní sílu. Výborně se hodí jako podpůrný prostředek k odbourávání závislosti na ostatních lidech i k uznání vlastní hodnoty, mírní vznětlivost i stres a umožňuje lépe jednat s rozvahou. Rozum upřednostňuje před citem, podporuje při zkouškách i důležitých jednáních. Je vhodný při léčbě poruch osobnosti.

Léčebné účinky: Harmonizuje činnost mozkových hemisfér, je účinný při léčbě zlomenin, blahodárně působí také na rozmnožovací orgány, nemoci krku nebo očí, odstraňuje křeče a zpomaluje látkovou výměnu.

Nabíjení a očista: Tygří oko čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na přímém slunci.

Tyrkys

Tyrkysový, zelený nebo modrý. V takových odstínech lze v USA, Mexiku, Egyptě nebo Peru nalézt minerál, jehož planetami jsou Venuše a Neptun a jehož element je země.

Duchovní účinky: Je posvátným kamenem, který má silné léčivé účinky, přináší štěstí a jako amulet chrání cestovatele. Zesiluje také působení meditace a zvyšuje intuici, je kamenem lásky a přátelství, radosti i bohatství. Harmonizuje mužskou a ženskou energii a dodává klid během mluvených projevů na veřejnosti. Rozvíjí kreativitu.

Léčebné účinky: Kromě toho, že uvádí do rovnováhy meridiány, pomáhá posilovat zrak, léčí dnu a potlačuje křeče.

Nabíjení a očista: Tyrkys čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na denním světle bez působení přímého slunce.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.