Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu na webu ŽenyDívky.cz vám představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Magnezit

Tento kámen může mít bílou, žlutou a šedou barvu, vyskytuje se v nalezištích v Austrálii, v Brazílii, v USA a v Polsku. Jeho planetou je Měsíc a elementem voda.

Duchovní účinky:

Tento minerál je vhodný k meditování, protože pomáhá navodit klid i soustředění, mysl se pod jeho vlivem rychleji oprostí od nepodstatných myšlenek, člověk snáze doplní pozitivní energii a získá optimističtější pohled na svět. Zdokonaluje rozumové schopnosti majitele, podporuje rozvoj konstruktivního myšlení a napomáhá při studiu i v rámci sebezdokonalování. Magnezit také podporuje láskyplné city, zlepšuje náladu, rozvíjí představivost a v neposlední řadě posiluje vůli a dodává odvahu. Duši celkově očišťuje.

Léčebné účinky: Má široké spektrum léčebného působení. Detoxikuje, neutralizuje tělesný pach a zvýšenou teplotu. Blahodárně působí na žaludek, střeva, močový měchýř, ledviny i srdce. Zmírňuje také bolesti hlavy i zubů, působí protikřečově, snižuje hladinu cholesterolu v krvi atd.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod tekoucí vodou, nabíjíme na měsíčním světle.

Malachit

Minerál sytě zelené barvy se zelenými proužky má své naleziště na Středním východě, v Kongu, Zaire, Zambii, v Jižní Austrálii a v Maroku. Je přiřazen planetě Venuši, jeho živlem je Země.

Duchovní účinky: Tento kámen má silné ochranné účinky, pro které je vhodné jej mít při sobě na cestách. Malachit také pohlcuje negativní energii a z těla odebírá toxické látky. Je dokonce schopen neutralizovat radioaktivní záření nebo elektromagnetické znečištění. Má zklidňující efekt na nervovou soustavu, čistí čakry a pomáhá porozumět psychosomatickým potížím, které je následně možné odstranit.

Léčebné účinky:

Je dobrým pomocníkem při porodu a upravuje ženskou hormonální nerovnováhu. Pomáhá také zklidňovat astma, zmírňuje epilepsii i závratě a urychluje léčbu zlomenin. Blahodárné účinky má také na otoky kloubů nebo artritidu, celkově posiluje imunitní systém.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme jej na denním světle, vyvarujeme se přímého slunce.

Měsíční kámen

Bezbarvý nebo bílý kámen pochází ze Skotska, z Keni, z Nového Zélandu, z Austrálie, Indie nebo Norska. Jeho planetou je Měsíc a elementem voda.

Duchovní účinky: Je silně propojen s Měsícem a s intuicí. Pomáhá přitáhnout do života lásku, stejně tak posiluje láskyplné pouto mezi milenci. Je kamenem obnovy, udržuje mladistvý vzhled i přístup svého majitele. Tiší rozbouřené emoce, uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii. Věci hluboko usazené v podvědomí pomáhá odkrývat.

Léčebné účinky: Pozitivně ovlivňuje reprodukční orgány a proto je vhodným kamenem při početí, těhotenství, porodu nebo kojení. Hormony uvádí do rovnováhy a snižuje rovněž napětí během menstruace. Má také detoxikační účinky, léčivý efekt přináší kůži, vlasům, očím, slinivce břišní a játrům.

Nabíjení a očista: Minerál nabíjíme měsíčním světlem, čistíme delší dobu pod proudem tekoucí vody.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.