Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu Ženy Dívky vám v abecedním pořadí představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Indigolit

Tento modrý minerál se vyskytuje na Madagaskaru, na Srí Lance, v Brazílii, v USA, v Africe nebo v Afghánistánu. Jeho planetou je Saturn, elementem voda.

Duchovní účinky: Indigolit je výborný pro zbavení se stresu a uvedení organismu do pocitu absolutního klidu a vyrovnanosti. Rozvíjí vyjadřovací schopnosti, zlepšuje výřečnost, potlačuje nejistotu a strach z neúspěchu. Učí nás být tolerantnějšími ke svému okolí a tím usnadňuje komunikaci.

Léčebné účinky: Urychluje léčbu nejrůznějších jizev a popálenin, dobře působí také na brzlík, dutiny, hrtan, jícen a plíce. Blahodárný účinek má také na zrakové potíže a celkově harmonizuje jakoukoliv nerovnováhu v těle.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod proudem vlažné vody, případně v misce s vodou, nabíjíme jej na přímém slunci.

Jadeit

Tento minerál se vyskytuje v celé řadě odstínů. Může být bílý, žlutý, oranžový, růžový, červený, hnědý, modrý, zelený nebo také černý. Jeho naleziště jsou v Japonsku, v Číně, v USA nebo například v Rusku. Je přiřazen planetě Venuši a elementu vody.

Duchovní účinky: Jadeit je starodávným a posvátným kamenem Dálného východu, v jehož moci je přitáhnout lásku, peníze a pozvednout moudrost ducha. Má sílu svému majiteli prodloužit život a ochránit jej před nejrůznějšími neštěstími nebo nehodami. Je rovněž symbolem čistoty a vyrovnanosti.

Léčebné účinky: Působí na příčiny potíží, jež fyzickou nemoc vyvolaly. Uplatnění nachází při léčbě kosterního systému, příznivě ovlivňuje srdce, žaludek, slezinu, ledviny a močový měchýř, detoxikuje organismus a zvyšuje plodnost.

Nabíjení a očista: Čistíme jej pod proudem tekoucí vody a nabíjíme na přímém slunci.

Jantar

Kámen žluté až zlatavě hnědé barvy, jenž pochází z nalezišť v Rusku, v Polsku, ve Velké Británii nebo v Itálii. Jeho planetou je Slunce a živlem oheň.

Duchovní účinky: Tento minerál má velice silné uzdravující a ochranné účinky a možná právě proto se v dávných dobách používal k rituálním účelům. Jantar zvyšuje důvěru v sebe a v život, zvyšuje přirozenou krásu nositele a pomáhá splňovat jeho nejniternější touhy. Učí nás rovněž trpělivosti, podporuje vnitřní klid a stimuluje paměť. Osamělým lidem pomáhá do života přitáhnout přátele, případně životního partnera.

Léčebné účinky: Na zdraví má velmi dobré preventivní účinky. V případě již vzniklých potíží pomáhá léčit vnitřní orgány jako je štítná žláza, žaludek, játra, žlučník, ledviny nebo močový měchýř. Ulevuje také od bolestí hlavy, uší nebo zubů, při dotyku snižuje horečku. Je dobrým pomocníkem při impotenci nebo frigiditě.

Nabíjení a očista: Jantar čistíme pomocí flanelového nebo bavlněného hadříku a nabíjíme jej v noci za svitu měsíce, nejlépe při úplňku.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.