Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu Ženy Dívky vám v abecedním pořadí představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Heliodor

Tento kámen je odrůdou Berylu a je přezdíván jako „zlatý“. Jeho planetou je Měsíc a živlem voda. Najdeme ho v odstínech žluté, žlutozelené až oranžové. V přírodě se vyskytuje v nalezištích v USA, v Brazílii, v Pakistánu, v Rusku, na Madagaskaru, v Kolumbii nebo v České republice.

Duchovní účinky: Již od dávných věků je kamenem jasnovidců i nových začátků. Svému nositeli dodává silnou podporu při jakémkoliv novém začátku, ať už se jedná o příchod do nového zaměstnání, školy nebo o nový vztah. Pomáhá rozvíjet duchovní sílu a tím i charizma jeho nositele, umožňuje eliminovat nejistoty a snižovat tak stres a celkovou zátěž. Je prospěšný v posilování tvořivosti i vytrvalosti v cestě za svými ambicemi.

Léčebné účinky: Má velmi dobrý vliv na srdce a cévy, kladně působí také na cholesterol. Pomáhá organismu zbavit se toxických látek, posiluje zrak.

Nabíjení a očista: Nabíjíme na denním světle, krátce na přímém slunci, čistíme pod proudem tekoucí vlažné vody.

Hematit

Tento kámen ocelově šedé barvy se nachází v nalezištích Severní Ameriky, na Ukrajině, v Číně, v Indii, v Austrálii a na mnoha dalších územích. Jeho planetou je Saturn, živlem oheň.

Duchovní účinky:

Hematit je projektivní kámen, který má mocné ochranné, harmonizační a uzemňovací účinky. Do rovnováhy uvádí mysl i tělo současně, příznivě působí také na meridiány, odstraňuje jakoukoliv disharmonii a chrání auru před negativními energiemi. Zvyšuje sebevědomí, ženy jeho vlivem snáze překonají svou plachost.

Léčebné účinky:

Zastavuje krvácení a krev udržuje zdravou. Podporuje také krvetvorbu a ukládání železa, blahodární působí i na oběhový systém. Podporuje také činnost ledvin, léčí křeče v nohou a působí příznivě při nejrůznějších zlomeninách.

Nabíjení a očista: Čistíme jej pravidelně tím, že jej na několik hodin položíme na křišťál. Tak kámen současně i nabijeme.

Howlit

Bílý, žlutavý nebo šedý kámen, jehož planetou je Měsíc a elementem voda. Jeho naleziště jsou v Austrálii, v Brazílii, v USA, v Zimbabwe, v Číně, v Turecku nebo v Rusku.

Duchovní účinky: Je kamenem klidu a harmonie. Podobně jako Růženín je spojován se srdeční čakrou, má zklidňující účinky, zvyšuje odolnost vůči stresu, přináší uvolnění a harmonii. Kromě toho probouzí sebelásku, dokáže přivábit zamilovanost, hluboké city a vášeň. Učí nás přijímat ostatní i s chybami a přitom je nehodnotit. V neposlední řadě podporuje kreativitu a paměť.

Léčebné účinky:

Pomáhá v těle regulovat vápník a tím chrání zuby i kosti. Má celkově dobrý vliv na pohybový systém. Působí také proti bolestem svalů i křečím. Je výborným pomocníkem při migrénách nebo bolestivé menstruaci, na organismus má detoxikační účinky a podporuje metabolismus. Reguluje zejména nadměrné pocení a přispívá k plnohodnotnému a ničím nerušenému spánku.

Nabíjení a očista: Kámen čistíme pod proudem tekoucí vody, nabíjíme společně s křišťálem při úplňku nebo na nepřímém slunci.

Foto: Profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.