Krásu i blahodárný vliv léčivých kamenů na lidský organismus objevili už naši předkové, nicméně jejich harmonický vliv na psychické i fyzické neduhy oceňujeme i dnes. Ušlechtilé polodrahokamy jsou nositeli přírodní síly – energie, která léčí. V seriálu na ŽenyDívky.cz vám v abecedním pořadí představujeme ty nejlepší, nejbarevnější a v pravém slova smyslu magické.

Akvamarín

Zelenomodrý nebo blankytně modrý kámen pochází z nalezišť v USA, Brazílii, Rusku, Irsku, Indii nebo Pákistánu. Jeho planetou je Měsíc a elementem voda.

Duchovní účinky: Je kamenem dávných mořských bohyní – symbol odvahy potlačující stres a zbavující strachů. Zklidňuje mysl, dokáže prolomit zastaralá, sebeobranná naprogramování a pročistit zablokovanou komunikaci. Kromě intelektu a vnímavosti zlepšuje sebevyjádření a ztišuje mysl. Využívá se při strachu, stresu, k odvaze, klidu a očištění.

Léčebné účinky: Zmírňuje bolest zubů i bolesti v krku, pomáhá k léčbě žaludku a jícnu, uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu, pomáhá při zrakových potížích.

Nabíjení a očista: Nabíjíme denním světlem (mimo dosah přímého slunce) nebo měsíčním světlem, můžeme i nepřímo – položením na nabitý křišťál. Čistíme tekoucí vlažnou vodou.

Ametyst

Fialový, temně fialový až nachový kámen, jehož naleziště jsou v Brazílii, Uruguayi, Srí Lance, Kanadě, USA nebo ve Velké Británii. Byl šperkem králů. Je přiřazen planetám Jupiter a Neptun, jeho elementem je voda. Využívá se při léčbě závislostí, proti negativním emocím, k ochraně, očistě a vyšší intuici.

Duchovní účinky: Mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou a vysokými spirituálními vibracemi, který čistí a harmonizuje krční a korunní čakru. Dodává rozhodnost, pomáhá přijímat nové myšlenky, zlepšuje koncentraci, zbystřuje mysl a rozvíjí intuici. Tiší emoce, zahání nespavost a noční můry a pomáhá při léčbě závislostí.

Léčebné účinky: Pozitivně ovlivňuje zažívací trakt, střeva a jejich mikroflóru, posiluje vylučovací orgány i imunitní systém. Je vhodným kamenem při kožních problémech, zmírňuje bolesti hlavy, ale pomáhá i při dýchacích nebo sluchových potížích. Působí léčivě na podlitiny, otoky a rány.

Nabíjení a očista: Stejná jako u akvamarínu

Aqua aura křišťál

Pochází z USA a jedná se o přírodní křišťál – povrchově upravený nanášením zlata, titanu nebo kobaltu. Získává tak ocelovou nebo blankytně modrou barvu s duhovými záblesky. Jeho planetami jsou Slunce a Měsíc, elementy oheň a voda. Využívá se pro komunikaci, realizaci pozitivních změn a celkově povznáší.

Duchovní účinky: Stimuluje krční čakru a tím i schopnost sebevyjádření a komunikace. Pomáhá vidět okolní krásu, podporuje radost, optimismus i naději a celkově povznáší. Posiluje také sebedůvěru a sebeúctu a aktivuje duševní energii vedoucí ke změně situací, vztahů a k celkově lepšímu životu.

Léčebné účinky: Posiluje imunitní systém, podporuje léčbu psychických onemocnění, uvádí mysl i tělo do rovnováhy.

Nabíjení a očista: Není potřeba příliš čistit ani nabíjet.

Upozornění. Nemoc je vždy potřeba konzultovat s lékařem. Schopností léčivých kamenů využívejte pouze jako podpůrnou léčbu.

Foto: profimedia.cz

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.