Je krásná, milá a neuvěřitelně vyladěná! Na unikátní hudební akci Rockabilly Rumble CZ vždy s údivem sleduji, jak jí pod rukama vznikají neskutečné účesové kreace a z „obyčejných“ slečen se její zákaznice mění v retro krásky. Seznamte se s Lady Bow…

Lady Bow – kde vznikla tahle přezdívka a proč jste si ji rozhodla používat jako pseudonym?

Lady Bow… asi bych začala tím, že jsem přivedla na svět dcerku a začala pro ni i pro sebe šít mašle do vlasů, které se líbily i známým. Ti řekli, ať je prodávám a já na ten úkor vytvořila prodejní stránku na Facebooku Lady Bow – Lady MAŠLE, právě pro to, v čem to vše zpočátku spočívalo. Až o rok později, jsem začala šít retro zástěrky. I přes veškeré namlouvání, že sukně šít nebudu jsem je docela nedávno, začala šít taky … Každopádně v každém mém výrobku je mašle, je to jako podpis. Mašle jako základ všeho, co jsem dělala i dělám.

Seznámily jsme se na Rockabilly Rumble. Co pro vás tahle akce znamená a jak dlouho se jí účastníte?

Na Rockabilly Rumble jsem jela poprvé se stánkem před třemi lety. Ten rok jsem začínala s česáním na akcích, tento festival byl mou druhou akcí, tedy takový rozjezd. Zuzka Židlická (pořadatelka) mi nabízela již dřív, abych se účastnila s prodejem mašlí, ale v té době jsem neměla ten správný zápal, ještě to nemělo svůj čas. Jakmile nastal zlom, že budu tvořit retro účesy i někomu jinému a ne jen sobě, v tu chvíli to uzrálo a mašle, jako doplňky do vlasů + styling vlasů uzavřel kruh. Takovou službu už mělo smysl lidem nabídnout a ti mi dali šanci se posunovat dál. Děkuji dodnes všem, kteří mi na úplném začátku důvěřovali! I pro to je Rockabilly Rumble moje srdcovka. Komunita lidí, která se tu schází, všichni mají srdce na dlani, je to taková rodina. Přizvali mě k sobě, za to DÍK! Samozřejmě nechci opomenout, že tu skvělou atmosféru provází úžasné rock’n‘rollové kapely, místní i zahraniční. Dopoledne začínám česat první, kolem deváté večer končím, a teprve vidím, to množství návštěvníků, všichni se usmívají, tančí, užívají si. A mezi nimi jsou vidět ty, na kterých jsem pracovala a kochám se.

Vytváříte úžasné účesy v retro stylu, jak jste se k česání a kreativní tvorbě vůbec dostala?

Děkuji 🙂 Nebyl k tomu žádný popud, prostě jsem si v obdobní prvního těhotenství zamilovala zpěvačku Imeldu May, ta nosila právě takovou kremroli, kterou jsem si osvojila. Také ji měla prosvětlenou proužkem. Dlouho jsem ten účes pilovala, chodila jsem tak běžně ven, na nákupy, kamkoliv. Postupně jsem zkoušela další účesy, vymýšlela si nové, nechala se inspirovat klasickými i novodobými Pin Upś. Našla jsem si svůj styl mezi nimi a ten se snažím stále zdokonalovat… Je to něco, co mne bavilo, už jako malou holčičku, sedět před zrcadlem, malovat se a česat, zkoušet, vymýšlet. Ve školce jsem se vztekala, že mi maminka dělá „hrby“ na culíku, tedy že není správně uhlazený ! A ta se vztekala že „furt sedím u zrcadla“. Útěchou nám oběma může být, že to vlastně všechno k něčemu vedlo.

Je na vás vidět, že tenhle styl je, tak nějak i váš život, chodíte v retro stylu každý den a co vaše rodina?

Miluju retro styl! A tak i kontrast mezi ním a tetováním, které mám. Bohužel, jediné co zůstává, když přijedu z focení, či akce, je účes. Ten jsem schopná mít i v lese na houbách, dokonce, když nemám vlnu, mám pocit, že mám placatou hlavu. Ale co se týká sukní a šatů, ty v běžném životě nosím pomálu. Horké léto, to trošku změnilo, ale když lítám venku s dětmi a naším štěnětem, jsou pro mne vhodnější kalhoty, kraťásky apod. Snažím se i tak vše sladit. Půlka mého šatníků je puntíkatá. Miluju puntíky a mám je všude. Abych to vyvážila, šiju sukně, které nosí ostatní ženy. Moje děti mají radši oblečení, ve kterým můžou lítat venku. Syn Tomášek (9) rozhodně ještě módu neřeší a dcerka Adélka (6), je „minutová parádnice“, má chvilku, kdy se převlékne do skuní, šatů, zkouší se malovat, pózuje, blbne a za 5minut už je z ní zase rozcuchaná rozárka v roztrhaných legínkách, co se pere s klukama. Jediná chvíle, kdy ji zajímá, co dělám je, když jede se mnou na akci a vidí mě česat. To musí mít pak vlnu jako maminka.. Přítel má retro taky rád, ale nijak ho ve stylu oblékání neovlivňuje.

Na vašem Facebooku jsem viděla i vlasové doplňky, oblečení… To vše tvoříte vy?

Ano, vše, co prezentuji na FB stránkách Lady Bow, vše je má tvorba. Začínala jsem, jak jsem už psala, s mašličkami. Mašle do vlasů, květiny do vlasů, mašle na prsteny, mašličkové náušnice, náhrdelníky, brože, retro zástěrky, srdíčkové chňapky, levandulové ozdobné polštářky, povlaky na polštáře s volánky a poslední 3 měsíce i retro sukýnky. Vše se snažím vymazlit, doladit do posledního detailu. Prapůvodně jsem vystudovala ekonomku. Nesnášela jsem kancelářskou práci. Dělat rukama! To bylo moje. Nejsem žádný myslitel, ani počty mi nejdou, vlastně se mi v hlavě prohazují písmenka a číslice, když něco čtu. Nejsem ani švadlena, ani kadeřnice, a i tak dělám, to co dělám. Neměla jsem nikdy střihy na zástěrky, ani sukně. Doladila jsem si sama, jak bude vypadat náprsenka u zástěrky stylem pokus-omyl. Nikdy jsem nechtěla vyjít s produktem, který bych někde obkreslila. Všechno si dělám podle sebe – možná špatně, ale funguje to!

Máte nějaký salón, nebo ho plánujete, kam by přišla žena 21.století a odešla retro lady?

Žádný salón nemám, ani neplánuji. Šiju doma, v Hrádku nad Nisou. Mimo velkoměsta, v klidu, s rodinou. Máme všude látky a nitě, ale pracovní dobu si určuji sama, hlavně podle dětí. Kdo chce načesat, buď přijede, nebo přijedu já kamkoliv. Cestuji se svou toaletkou po různých akcích a potom běžím zase domů. Jsem úzce ve spolupráci s Annou Masojídkovou (Lady AnnaHell), návrhářkou retro šatů. Spolu jsme začínaly, máme neskutečné vzpomínky na různé obrážení akcí se stánkem, kdy jsme vyčerpané, bez výdělku přemýšlely o tom, že se na to vykašleme. Ale nevzdaly TO! A jsme tu! Aničku zmiňuji proto, že vede v Praze Showroom, tam jsme spolu pořádaly Workshopy Pin Up. Učily jsme líčit, česat a povídaly o tomto stylu. Dodnes jezdím Aničce česat přehlídky a navzájem se podporujeme.

Kde Vás naši čtenáři najdou? Případně, kde se lze objednat na učesání, máte nějaký e-shop?

Spojení se mnou je možné pouze přes Facebook Lady Bow, email: ladybow@ladybow.cz. Nikdy bych nestíhala spravovat webové stránky, ani je zaplnit výrobky, vzhledem k tomu, že vše dělám sama. Tedy stránky existují, ale je na nich pouze video z úplně první akce, kde jsem byla a odkaz na Facebook. Je to možná škoda, ale v naší době je největší koncentrace lidí na Facebooku. Pro ušití zástěrky, sukně na míru či pro retro účes ve stylu 20.- 60. let, mě stačí kontaktovat tam. Má práce je také k zakoupení v Crashily – výběrový second hand v Praze, kam posílám každý měsíc balík.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.