Ideální země na dovolenou pro lidi, kteří si chtějí užít koupání na překrásných plážích a zároveň poznat místní přírodní krásy a malebnou architekturu. Kuba, to jsou ovšem také doutníky, rum a salsa. 

Nejslavnějším kubánským letoviskem je Varadero na poloostrově Hicanos. „Nabízí bohatý výběr zábavy, od adrenalinových sportů po pokojný golf nebo delfinárium. Přímo u pláže mohou turisté zkusit školu salsy nebo potápění. V tomto letovisku naleznete skutečně cokoliv, je připravené na jakékoliv rozmary turistů,“ popisuje ředitel portálu dovolena.cz Petr Komárek. Kubu omývají tropické vody Karibského moře a teploty tu málokdy klesají pod pětadvacet stupňů Celsia, takže se tu koupat v moři můžete po celý rok.

Díky rozmanité fauně a flóře se této zemi přezdívá perla Karibiku. Na hlavním ostrově najdeme tropické lesy i savany a pobřeží lemují bílé pláže. „Klenotem je jednoznačně krasová oblast Viňales, odkud pochází i tabák na vyhlášené doutníky,“ zmiňuje tip na výlet od prodejců portálu dovolena.cz jeho ředitel.

Nejznámějšími výrobky, které si vozí turisté jako suvenýry, jsou právě doutníky. Tabákový průmysl má na Kubě své kořeny ještě v předkolumbovském období. Díky kombinaci vlhkého podnebí s dostatkem slunce jsou kubánské doutníky považované za nejkvalitnější na světě.

Rozhodně stojí za návštěvu i hlavní město Havana. „Původní historická zástavba s opevněním je na seznamu světového dědictví UNESCO. I mimo centrum se dá najít řada krásných staveb, na kterých se bohužel podepsal zub času, což však dodává Havaně jisté „ošuntělé“ kouzlo,“ popisuje Komárek. To podtrhují i půl století stará auta místních obyvatel. Nejpůsobivější je návštěva Havany v noci, kdy to v ulicích pořádně žije a na každém rohu se tančí a hraje hudba.

Turisticky zajímavá jsou i města Trinidad nebo Santiago de Cuba. V Trinidadu je množství zachovalých budov z koloniálního období a krásný kostel. Milovníky historie zaujme pevnost Castillo de San Pedro del Morro v Santiagu s impozantní katedrálou.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.