Mnoho žen bojuje s vráskami a ochablou pletí, která vypadá starší než na svůj věk. Problémem často bývá, že o sebe nepečují správně. Zkuste ranní rituál o čtyřech krocích, který pleti dodá svěžest a vitalitu.

Krok 1: Dokonalé čištění – ano i ráno po probuzení je dobré pleť vyčistit a nastartovat na celý den. Skutečným balzámem pro kůži je Čisticí gel ze 3 růží, Florihana, aroma-atelier.cz, 333 Kč. Čistě přírodní gel je směsí tří květových vod z damašské růže, bílé růže a stoliské růže a pleti dodá optimální výživu.

Krok 2: Hydratací proti stárnutí – věkem se pokožka vysouší a tím se také tvoří vrásky. Proto je optimální hydratace základ boje proti stárnutí. Nejprve tedy pokožku vyčistěte a pak ji ještě oroste vybranou květinovou vodou a nechte asi minutku působit. Na pleť po třicítce se hodí růžová voda, na problematičtější pleť zase levandulová… Květová voda růžová, Nobilis Tilia, 174 Kč

Krok 3: Dopřejte si elixír – skutečným zázrakem pro pokožku, obzvlášť teď na jaře a v létě, je hydratační elixír, ten můžete nejen aplikovat jako ranní krok s číslem tři, ale můžete ho nosit sebou v kabelce a když je pokožka přes den unavená, lokálně ho aplikovat i přes make-up. Glow Formula Skin Hydrator, Kiehl’s, 920 Kč

Krok 4: Ochrana a výživa pokožky po celý den – Denní krém Hyaluron Filler Volume Lift, Eucerin, 745 Kč, je k dostání ve dvou variantách – pro suchou pleť nebo pro normální až smíšenou pleť – obsahuje magnolol, oligopeptidy a kyselinu hyaluronovou pro cílený účinek proti ztrátě objemu pleti a ochablým konturám obličeje.

Náš tip navíc: Vyzkoušejte hit letošní sezóny, látkové masky, které jsou pro pokožku skutečným zázrakem. Skin Care Lift&Supreme, Marionnaud, 149 Kč, je maska určená na krk a dekolt pro ženy, mezi 40 a 55 lety.

Foto: archiv firem; depositphotos/zoomteam

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.