Nohy nás nosí, a proto je potřeba nezapomínat na ně ani v zimě! Máme pro vás tipy na pečující program – od pedikúry po masáže a nejnovější trendy laky.

Perfektní pedikúra

Nejprve nohy ponořte do lázně. V horké vodě rozpusťte trochu mořské soli. Přidat můžete i pár kapek citronu pro změkčení. V koupeli pokožka i nehty změknou a pedikúra se bude dělat mnohem snadněji. Ztvrdlá místa (na patách a bříškách prstů) jemně obruste pemzou nebo pilníkem na nohy. Raději se vyvarujte použití žiletek a seřezávačů na nohy, protože by mohlo dojít k nepříjemnému poranění. Kůžičku u lůžka nehtů jemně zatáhněte zpět za pomoci dřevěné tyčinky a místa, kde přesahuje, odstřihněte nůžkami na manikúru. Nehty zastřihujte nejlépe za pomoci kleštiček a nakonec je pilníkem vytvarujte.

Něžná péče

K péči o nohy nepatří jen stříhání a pilování nehtů, ale také intenzivní pečující program. Nohy pečlivě krémujte od prstů až po paty. Na velmi suchou nebo zatvrdlou pokožku dobře funguje krémová noční kúra. Nohy natřete silnější vrstvou krému, přetáhněte přes ně bavlněné ponožky a nechte působit přes noc. Aby nehty vypadaly stále dobře, vmasírujte kolem nehtového lůžka ještě trošku nehtového oleje. Vaše nohy zůstanou krásně hladké a jemné, pokud do programu zařadíte jednou týdně také peeling. Můžete si ho vyrobit sama doma – stačí k tomu troška oleje a cukru.

Masáže

Do péče o nohy zařaďte pravidelné masáže. Rozproudí ve ztuhlých, studených nohách krev a zároveň jimi můžete ulevit bolavému pohybovému aparátu. Začněte masáží drah za pomoci palce. Na chodidle jím projeďte dráhu od paty, vždy směrem k jednomu z prstů; postupně vystřídejte všech pět. Poté promasírujte samostatně ještě jednou všechny prsty. Chodidlo můžete uvolnit také za pomoci rehabilitačního míčku, tzv. ježka. Masáží se aktivují orgánové body na chodidle a tím i celé tělo.

Krásně nalakované

Pro dokonalé nalakování použijte separátor nehtů, vyhnete se tím nechtěnému obarvení kůže a cákancům. Váš nail styling hladce klapne, když použijete tzv. base lak, který vyrovná malé vruby na nehtu a zároveň ho zpevní. Teď už stačí jen vybrat správnou barvu laku a můžete se pustit do lakování. Nejprve naneste barevný pruh uprostřed a nakonec po obou stranách. Pro perfektní výsledek nalakujte i okraje nehtu. Důležité! Aby barva na nehtech dlouho vydržela, použijte ještě vrchní vrstvu, tzv. topcoat!

Jaké barvy jsou letos v módě? I letos se nosí burgundská červená, tmavé i světlé odstíny šedé, metalické odstíny (např. tmavě zelené), ale také tělové barvy.

Naše tipy:

Text: Alena Babuková

Foto: pixabay.com/nosheep;  archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.