Po frajerovi s pěknými černými vlasy a důlkem v bradě toužily po desítky let zástupy žen. Nejen že dobře vypadal, ale uměl se skvěle hýbat. Avšak kde ty loňské sněhy jsou, dnes má herec nějaké to kilo navíc a na hlavě se mu leskne pleš. I tak má však Travolta něco do sebe.

Herec, tanečník, producent a zpěvák se narodil 18. února roku 1954 v Englewoodu v New Jersey jako jedno ze čtyř dětí. Jeho bratr a dvě sestry jsou stejně jako on herci.

Jeho první velkou rolí byla postava Tonyho ve filmu Horečka sobotní noci, která mu vynesla nominace na Oscara a Zlatý glóbus. Jeho hvězdná kariéra se tím báječně nastartovala a Johnovi ležel svět u nohou. Jedna skvělá role střídala druhou a Travolta dostal nabídku na účinkování v muzikálové komedii Pomáda, ve které ztvárnil frajírka Dannyho Zucka. Snímek se stal kultovní záležitostí. Johnovou filmovou partnerkou mu byla blondýnka Sandy, kterou si zahrála Olivia Newton John. Spolu s ní hrál Travolta ještě ve filmu Dva podobní.

Smrt syna

Dobře rozjetá kariéra se však na jedno desetiletí zmrazila. Osmdesátá léta zkrátka pro tohoto herce moc dobrá nebyla. Ačkoliv si v pár filmech zahrál, nestálo to za moc. Zato devadesátky vrátily Travoltu do hry. Nejen že získal ženu, po které dlouho toužil, ale přišel i další filmový úspěch.

V roce 1991 se oženil s Kelly Preston, se kterou žije dodnes. Tři roky od svatby si navíc zahrál v Tarantinově filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Za roli gangstera Vincenta Vegy získal nominaci na Oscara i Zlatý glóbus.

Jeho kariéra však nikdy nebyla příliš stabilní. Po úspěchu se opět dostavila vlna neúspěchu. Žádná velká role na obzoru nebyla, a k tomu se ženou čelili velké tragédii. V roce 2009 museli pochovat svého šestnáctiletého syna, který zemřel během dovolené na Bahamách. Jejich potomek trpěl od narození Kawasakiho chorobou.

„Sexuální predátor“

V posledních několika letech čelil herec řadě obvinění ze sexuálního obtěžování. Podle výpovědi několika maséru je měl herec obtěžovat a nabízet jim peníze za mlčení. K masérům se přidal i pilot hercova soukromého letadla, se kterým měl Travolta údajně udržovat několikaletý intimní poměr. Herec však nařčení z homosexuálních avantýr naprosto odmítá.

V roce 2012 nakonec jeden z masérů své obvinění stáhl. Ukázalo se, že během údajného sexuálního útoku v Beverly Hills byl herec v New Yorku. Důkazem toho byly Travoltovy účtenky z místních restaurací.

Drbům o jeho homosexualitě Johnovi nepomohl ani fakt, že byl nachytán v nočním klubu s make upem a v dámských šatech. A v té době nenatáčel žádný film, kvůli kterému by se musel takto objevit na veřejnosti.

Právě všechny tyto věci vedly k tomu, že se s ním žena chtěla rozvést, nikdy to však nedotáhla do konce, a tak se můžeme jen domnívat, zda svému muži toleruje jeho homosexualitu nebo jde pouze o pomluvy.

Foto: ČTK/APInvision/Richard Shotwell