Přátelé v našem životě hrají velkou roli. Obzvláště pak kamarádky a samozřejmě nejdůležitější je ta „nej“. Sdílí s námi radosti, starosti, pomáhá v nesnázích… Někdy se stane, že z našeho života zmizí a pak je na čase najít si novou. I když najít v dospělosti „nejku“ není jednoduché, přesto to jde. Máme pár tipů jak na to.

Buďte aktivní. Když se po příchodu z práce uvelebíte doma na gauči u televize a budete čekat, že si vás někdo najde, asi se nedočkáte. Musíte mezi lidi. Ideální je začít sportovat. Pokud to vezmete vážně a budete chodit pravidelně, máte šanci potkávat zajímavé lidi. Pokud nejste sportovní typ, zkuste se zapsat do kurzu angličtiny, vyšívání nebo fotografování – zkrátka tam, kde se seznámíte s lidmi se stejnými zájmy.

Zapátrejte v paměti. Vylovte staré diáře, projeďte internet, připojte se na sociální sítě, třeba populární Facebook, ale i Twitter, Skype, ICQ, LinkedIn, Spolužáci a další. Dnes není tak těžké někoho vypátrat. Třeba jste si kdysi rozuměla s nějakou kolegyní z bývalé práce, ale pak se vaše cesty rozešly. Zkuste ji oslovit a připomenout se.

Nestyďte se. Oslovte lidi, kteří vás nějakým způsobem zaujmou. Může to být třeba v čekárně u lékaře, ve vlaku nebo ve fitku na cvičení. Pochvalte kabát či kabelku nebo prohoďte něco o počasí… Odvážnému štěstí přeje, tak se nestyďte, vždyť přeci o nic nejde.

Pořiďte si psa. Zvířátko vám bude dělat společnost, ale hlavně vám umožní dostat se do početné „pejskařské“ komunity lidí, kteří se pravidelně schází venku při venčení.

Nevzdávejte to. I když se vám zdá, že na světě už žádná spřízněná duše není, snažte se neuzavírat se před okolím. Klidně jděte ven i se známými co jsou pár a zvou vás. Nikdy nevíte kde se se svou novou „nejkou“ potkáte. Prostě využijte každé možnosti dostat se mezi lidi.

Já tu svoji nejlepší kámošku potkala na cvičení, kde byla se svou kamarádkou. Myslela jsem si, že je to bez šance. Pak jsem ji asi za týden potkala na ulici před naší redakcí, jak vláčí kufr a syna na vlak na tábor. Nabídla jsem jí pomoc a od té doby už jsme 10 let přítelkyně. A doufám, že v našem případě je to už navždy.

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.