Nevíte, co znamená screenová roleta? Představte si, že máte tu možnost nebýt viděn, ale sám vidět vše. Takzvané screeny jsou výborným řešením pro ty, kdo chtějí zamezit slunečnímu záření či cizím pohledům do obydlí, a přitom mít možnost být v kontaktu s venkovním prostředím.

Screenové rolety představují vysoce účinnou, estetickou a moderní stínicí techniku, s jejíž pomocí lze zajistit příjemnou teplotu v interiéru a optimální světelné podmínky pro práci a odpočinek.

„Screenové rolety mají schopnost odrazit nebo pohltit takřka veškeré přímé i rozptýlené sluneční záření, které na ně dopadá. Jen malou část cíleně propouští do interiéru, a to díky jemné perforaci,“ vysvětluje Jan Žižlavský, specialista společnosti Isotra, a dodává: „Tím vznikne příjemné šero umožňující běžné domácí činnosti. Na růstu vnitřní teploty se propuštěné světlo prakticky neprojeví. Tok energeticky vydatného slunečního záření tedy screeny zastaví ještě před oknem a okno není přímo ohříváno.“

Technologie výroby tkanin pro screenové rolety zajišťuje jejich vysokou odolnost proti působení vnějších vlivů, jako je vítr nebo změny teplot a vlhkosti. Rolety v létě dokáží chránit před žhnoucím sluncem, v zimě naopak snižují spotřebu energie na vytápění domu.

Pokud bydlíte v podkroví a každý rok v letních měsících řešíte vedro od sluníčka a v zimě naopak ochlazující průvan, je právě pro vás určena revoluční novinka, střešní roleta Screen Sky, kterou uvedla na trh společnost Isotra. Kromě přílišného slunečního záření chrání okno před poškozením povětrnostními vlivy, tlumí venkovní hluk z deště a zajišťuje dostatečné soukromí.

Mezi hlavní přednosti rolety Screen Sky patří efektivní ochrana před světelným a tepelným zářením, ochrana proti povětrnostním vlivům a venkovnímu hluku, její plná funkčnost v kterékoliv poloze okenního křídla a široká škála výběru látek s různým stupněm propustnosti světla.

Orientační cena rolety na fotce 1 s červenou střechou: šířka rolety 90 cm x výška 130 cm – cena cca 2960 Kč s DPH roleta s látkou ve standardu (bez příplatku za látku).

foto: archiv Isotra

 

 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.