Neznám moc žen, které by před létem neřešily, jak shodit pár kilo dolů nebo zlepšit vzhled své pleti. Mám pro vás tip: zkuste do svého pitného režimu zařadit kokosovou vodu. Ta totiž nejen lepší vaši pokožku, ale navíc zrychlí metabolismus.

Kokosová voda je na našem trhu už několik let, ale pořádné publicity se jí zatím nedostalo. Většinou ji nabízejí v „osvícených“ fitness centrech nebo jógových studiích. Je ale nutné zdůraznit, že voda z kokosu není jen příjemný osvěžující nápoj, ale také detoxikační prostředek, který vám pomůže při shazování nadbytečných kil. Studie ukázaly, že je také účinným antioxidantem a má dobrý vliv na kvalitu pokožky a vlasů. Dejte si ji před nebo po jídle a až dvakrát „nakopne“ váš metabolismus.

Celebrity ji milují

Většina z nás obdivuje stále krásnou Jennifer Aniston, které se dokonalou figuru podařilo udržet i před padesátkou. Stejně tak něžné Gwyneth Paltrow, která je slavnou propagátorkou zdravého životního stylu. Obě dámy přiznávají, že už dávno vyměnily všechny limonády (i ty zdravé) právě za kokosovou vodu. Nosí ji sebou na jógu i na běhání a nemůžou si vynachválit její antioxidační účinky.

Naprogramujte si pitný režim

Pitný režim je důležitý! Ale pozor, pro každého platí jiná pravidla – jednomu stačí vypít dva litry tekutin, jiný potřebuje tři… Každý jsme přece individuální. Každopádně s příchodem horkých dnů je třeba dbát na přísun, především vody. Doporučuji ráno nastartovat tělo sklenkou teplé vody a přes den pít vodu pokojové teploty. Kávu i černý a zelený čaj omezit na maximálně dva šálky denně. Limonády a slazené nápoje vyměňte za jednu lahvičku kokosové vody denně. Za měsíc se nebudete stačit divit, jak se sama sobě budete v zrcadle líbit.

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.