Krásná Keira Knightley má za sebou již pěknou řádku úspěšných rolí, ať už jde o pirátku Elisabeth, vášnivou Annu Kareninu či spisovatelku Colette. Dvojnásobná maminka, která se narodila 26. března roku 1985 v Teddingtonu, byla dokonce v roce 2007 zařazena na seznam nejlépe placených hereček světa. 

Keira Christina Knightley se narodila do umělecké rodiny. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatičkou a herečkou, její otec Will Knightley se živí jako divadelní a televizní herec. Malá Keira už odmala chtěla jít ve stopách svých rodičů. V šesti letech začala s účinkováním v reklamách a hraním menších televizních rolích.

Jejím prvním velkým úspěchem byla role Jules, v komedii Blafuj jako Beckham. Po ní získala nabídku zahrát si jednu z hlavních postav ve slavné pirátské sáze, čímž odstartovala svou hvězdnou kariéru.

Herečka nyní dotočila nový film s názvem Misbehaviour, jehož hlavním tématem je feminismus. Naštěstí pro štáb, poslední klapka padla před vypuknutím pandemie koronaviru. Snímek vypráví skutečný příběh o skupině žen, která spřádá plán jak narušit soutěž krásy Miss World 1970 v Londýně.

Na trailer se můžete podívat zde:

Kromě herectví a výchovy dvou dcer (Delilah a Edie), se Keira věnuje různým charitativním organizacím a dobročinným akcím. Například je tváří kampaně Amnesty International na podporu lidských práv a byla součástí videa o domácím násilí.

Foto: ČTK/AP/Joel C Ryan