Velikonoční svátky se nebezpečně blíží. Děti mají prázdniny a většina dospělých se může těšit na prodloužený víkend. Nabízí se tak vyrazit s celou rodinou za zábavou a do sytosti si tyto svátky užít. A kde to bude stát za to?

Přijeďte se podívat na velikonoční výzdobu třeba na zámek. Velikonoční prohlídky na zámku Dobříš v  tématicky vyzdobené expozici si mohou návštěvníci prohlédnout velikonoční výzdobu a dozvědět se něco více o velikonočních zvycích a tradicích. Pro děti je připravena sladká odměna.

Velikonoční prohlídky jsou připraveny pouze v hostinské části, ale návštěvníci si mohou prohlédnout v rámci této prohlídky zámek celý. Je možné také navštívit expozici Dobříšských přízraků na zámecké půdě, Muzeum hraček na nádvoří, posilnit se v Zámecké restauraci nebo se projít v anglickém parku.

Velikonoční Food Festival v Dětenicích

19. dubna na Velký pátek se od 11 do 19 hodin koná Velikonoční Food Festival v obci Dětenice. Těšit se můžete na pestrý program pro děti i pro dospělé a zejména na to pravé velikonoční hodování. Pro pány se tu bude konat pletení pomlázek či soutěž v rychlosti vypití půllitru piva Dětenice Open. Tvořivé děti a dámy se poté mohou těšit na malování velikonočních kraslic, které bude zakončeno vyhlášením tří nekrásnějších vajíček. K dispozici však bude i dětská dílna a soutěžit se bude i v hledání velikonočních vajíček v zámeckém parku.

A na jaké jídlo se můžete těšit? Opékat se bude například velikonoční beránek a celé divoké a domácí čuně. Podávat se budou ale i chobotnice, ústřice, krevety, mušle, olihně, gruzínský kebab, šašlik, středověký burger, kuří hnátky, jehněčí klobásky, maďarský gulášek, houbový kuba, domácí bramboráky či kysané zelí s uzeným. Milovníci sladkého si poté přijdou na své při ochutnávce staročeských placek s povidly, domácích koláčků, ovocných knedlíčků a velikonočních jidášů.

Food Festival se bude konat v zámeckém parku, návštěvníci si tak mohou přinést či půjčit deky a užívat si relax na čerstvém vzduchu. Součástí akce je i prohlídka velikonočně vyzdobeného zámku a prohlídka zámeckého pivovaru, kde budou moci diváci přihlížet výrobě piva či ochutnat velikonoční speciál. Vstupné na Velikonoční Food Festival je 50,-, pro děti je vstup samozřejmě zdarma.

foto: ČTK/Říhová Michaela/cece1 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.