Zima už pomalu útočí, venku lezavo, nastává tedy ten správný čas vyrazit někam do tepla. Jednou ze skvělých možností jsou určitě Emiráty.

Bohatství tato exotická země ukrývá v podzemí – černé zlato. Z ropy Spojené arabské emiráty vybudovaly opravdové třpytivé klenoty. Luxusní letoviska emirátu Ras Al Khaimah, mešity a mrakodrapy Abú Dhabí, ale hlavně turisticky nejlákavější Dubaj. To jsou cíle cestovatelů z celého světa. I Čechů, které láká propojení tradičního arabského světa a moderní architektury a technologií. „Emiráty byly překvapivým skokanem letošní letní sezony, a to i díky přímým letům z Prahy a dalších měst ČR do některých Emirátů (Ras al Khaimah). Letos sem na dovolenou zamířil zatím rekordní počet klientů portálu Dovolena.cz,“ prozradila ředitelka portálu Eva Sedlmajerová.

Zima je ideální pro návštěvu Emirátů

Protože v létě dosahují na Arabském poloostrově teploty až padesát stupňů Celsia, ideální doba pro návštěvu pouštní země je zimní období. Turisty nejvíc láká Dubaj, kam míří čím dál více Čechů, jak za nákupy, tak také za bohatým nočním životem. „Za návštěvu stojí ale i další kouty země – dovolenkovou destinací plnou luxusních letovisek je emirát Ras Al Khaimah, Abú Dhabí vás okouzlí kontrastem velkého počtu mešit a mrakodrapů, v emirátu Fujairah zase prozkoumáte zdejší památky,“ láká Sedlmajerová. Do Perského zálivu se rozhodně nejezdí za divočinou. Naopak. Hlavní roli hraje přepych. „Tamní hotely jsou vyhlášené luxusním ubytováním i službami, které nabízí. V podstatě nenaleznete hotel, který by neměl vlastní bazén. Řada hotelů navíc nabízí svým hostům širokou nabídku sportovního vyžití – najdete zde tenisové kurty nebo dokonce golfová hřiště,“ upozornila ředitelka portálu Dovolena.cz. Koho omrzí třpyt velkoměsta, hotely a nakupování, může vyrazit mimo něj. I tady nabízejí Emiráty lákadel víc než dost. Voda je průzračná a pláže nekonečné. Turisty lákají také neobvyklá pouštní dobrodružství, do písečných dun lze vyrazit s průvodcem na velbloudech, čtyřkolkách nebo rovnou v terénních autech. Na výletech pak navštíví pouštní oázy, ve kterých se zastavil čas.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.