Káva v absolutní tmě, kde obsluhují nevidomí kavárníci, možnost vyzkoušet si navigaci pro nevidomé nebo hru audiostop a tzv. vinné pátky. To vše čeká návštěvníky Kavárny POTMĚ, která zahájí svůj provoz 4. června na náměstí Republiky v Praze. Veřejnost bude moct kavárnu navštívit každý den až do 21. června 2018.

„Jedná se o už tradiční a oblíbenou akci. Každý rok se ji navíc snažíme okořenit zajímavým doprovodným programem. Letos návštěvníky uvnitř kavárny čeká například obdoba známého videostopu, ovšem hra je přizpůsobená pro nevidomé, jmenuje se příznačně – audiostop. Lidé budou hádat ukázky z filmů a pohádek. Dále si budou moct vyzkoušet s nevidomým Zdeňkem Rybákem z Návštěv POTMĚ, nového projektu Nadačního fondu ČRo, navigaci pro nevidomé nebo ochutnat výbornou zmrzlinu. V pátek pak budeme podávat vína z malých vinařství,“ říká projektová manažerka Světlušky Dita Jůnová.

Pevná Kavárna POTMĚ zahájí svůj provoz na náměstí Republiky 4. června od 12:30. Slavnostního zahájení se zúčastní řada známých osobností. Letos pozvání přijali například Patrik Děrgel, Taťjana Medvecká, Lucie Polišenská a Pavel Batěk. Zazpívá a zahraje nevidomá zpěvačka Simona Maierová a kytarista Tomáš Gúra, slavnostním zahájením bude provázet Jan Kovařík.

V kavárně obsluhují výhradně nevidomí kavárníci, pro které kavárna znamená možnost pracovního uplatnění. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00 – 21.00 hodin, s pauzou od 15.00 – 15:30 hodin. Vstupné je 140 Kč, v ceně je zahrnut i hrneček se světluščím logem a přívěsek svítící ve tmě s motivem Světlušky, které si návštěvník odnáší na památku. Na každém stole v Kavárně POTMĚ jsou také pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Jak se jim to povedlo, zjistí až zpátky na světle před kavárnou.

Doprovodný program Kavárny POTMĚ
• 4. 6., 12:30 – 13:30h – Start kavárny POTMĚ a doprovodný program

4., 11., 18.6. 2018 – 14:30 – 18:00h – Ukázka a možnost vyzkoušení navigačního systému pro nevidomé a vědomostní hra pomocí „majáčku“, který používají nevidomí pro lepší orientaci v prostoru

6., 13., 20. 6, 16 – 19h – audiostop (vědomostní soutěž)

8., 15. 6., 14 – 19h – vinné pátky, košt vín z malých vinařství

Foto: Facebook/Kavárna Potmě

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.