Jméno Helen Stanku vám možná není neznámé. Drobná černovlasá dáma je totiž známá kartářka a její předpovědi jsou více než trefné.

Protože mě, stejně jako většinu žen, zajímá astrologie, osud, karty i práce s energiemi. O Helen jsem často četla a zpovzdálí pozorovala její práci. Kromě toho, že její výklady karet jsou opravdu přesné mě zaujal i její dramatický osud. A tak jsem ji pro vás oslovila, vyzpovídala, a také poprosila i malý vztahový výklad.

Váš osud byl asi jasný už od dětství, jste z loutkoherecké i “kolotočářské” rodiny a i když jste studovala konzervatoř a zpívala v Národním, do kolotočářské rodiny jste se nakonec zase vdala. Byla to velká láska?

Ano, byla to velká láska, jak k manželovi, tak později k mým dětem. Byla to doba, kdy jsem měla rozsvícený celý svět, každý jejich úsměv pohladil po duši, vzduch voněl jarem i v třeskutých mrazech. A moje okolí mě opravdu formovalo. Právě celému rodu, jehož geny dnes nesu já, děkuji za to, že jsem taková, jaká jsem a že umím to, co umím. Jsem za to vděčná a zároveň mě to zavazuje k dokonalým výkonům.

Moc šťastně ale vaše manželství nedopadlo? Musela jste se při rozchodu vzdát synů, zůstala jste s dcerami a musela být psychicky asi velmi na dně… Bylo to právě tohle období, které vás přivedlo ke kartám?

Ne tak docela. Vykládáním budoucnosti z karet jsem se zabývala už mnohem dříve, od útlého mládí, tedy ještě než jsem se vdala. Dětí jsem se nikdy nevzdala, dcery žijí se mnou, synové se sami rozhodli zůstat u jejich otce. Přesto, že je nyní pro mě jako pro matku situace velmi tíživá, stále doufám, že se vztah mých synků ke mně zase zlepší, že si řekneme, jak se máme navzájem rádi a že budeme alespoň občas pohromadě.

Ve vykládání karet, jste velmi dobrá, myslíte si, že je to dar od Boha? Lze se vůbec něco takového naučit?

Ano, já jsem přesvědčena, že každý talent je dar od Boha. Někdo má talent k malování, někdo má talent na čísla, jiný dokáže se svým talentem uchvátit dokonalou hrou na housle. Já jsem dostala dar či talent vidět do budoucna. A každý talentovaný člověk vám potvrdí, že jeho talent je jen jedna část úspěchu. Těmi dalšími jsou tvrdá, pravidelná dřina, práce na sobě,  neustávající celoživotní studium, cvičení, trénink. Já to mám o to těžší, že jsem v současné době samoživitelka a to vše, co jsem před  chvílí řekla, může přijít až poté, co se sama postarám o své děti.

Četla jsem, že pracujete také s aurami a třetím okem. Práce s energiemi, je asi při výkladu velkou výhodou, že?

Práce s aurou a s intuicí – třetím okem, je vždy výhodou v jakékoliv činnosti. Já vidím auru lidí, zvířat a dokonce i karet. Dokáži energeticky načíst člověka, když ke mně přijde a lépe mě to vede při čtení jeho budoucnosti. Není to však žádná telepatie. Do hlav svých klientů a klientek opravdu nevidím. Protože však z vlastní zkušenosti vím, jakou výhodou je v běžném probuzená vyšší intuice, mohu tak zvanou aktivací třetího oka u svých klientů tyto schopnosti probudit.

Sama pracuji s lidmi a vím, jak je to náročné a jak je člověk vysílený, jak relaxujete a kolik jste vůbec schopná udělat denně výkladů?

Relaxuji jako každá běžná žena: nejlépe na dovolené s dětmi, ráda si dám v klidu při svíčce večerní bylinkový čajíček, je-li trocha času, sednu si ke knize. Většinou se učím a říkám tomu odpočinek. A kolik zvládnu udělat denně výkladů? To je velice variabilní a záleží na náročnosti jednotlivých výkladů. Jsou také dny, kdy nemohu vykládat budoucnost vůbec, ale těch je díky Bohu vcelku pomálu.

Chodíte sama někam na poradu – na karty, astrologický výklad…?

No jasně, tak jako si žádný zubař sám nevyvrtá zubní kaz, jako si žádný masér nenamasíruje vlastní záda, tak i já potřebuji kolegyně, které mi pomohou nahlédnout do mých vlastních výkladů. Dokáži si sama na sebe vyložit karty, dělám to pravidelně, jen někdy potřebuji ujištění, že jsem nic nepřehlédla. Je to taková kolegiální výpomoc a stejně tak já pomáhám občas i jim.

Co je vaše největší přání pro nastávající období?

Jsem v tomto směru trochu pověrčivá a bojím se, že kdybych svá nejtajnější a největší přání vyslovila nahlas, že by se nemusela splnit. Takže zůstanou i nadále mým tajemstvím.

Mám na vás takovou speciální prosbu, bylo by možné, pro naše čtenářky, udělat malý výklad karet? Původně jsem se chtěla zeptat obecněji na to, co nás podle karet čeká na konec roku. Ale poslední dobou se setkávám s mnoha ženami, které si neumí poradit se vztahy, mají pocit, že muži se chovají odmítavě nemají zájem o vztahy, jdou na rande a pak ani nezavolají… Mohla byste nahlédnout do karet a říci dvě věci, které by žena 21. století měla udělat, aby mohla prožívat šťastnější vztahy?

  1. Pokud se muž chová od začátku odmítavě, tak se nikdy nepodbízejte. Máte svou hodnotu, jste krásná a dokážete žít s někým i pro někoho. Pokud o tyto hodnoty muž nemá už od začátku zájem, tak se nevnucujte. Tím si zaděláváte na obrovské problémy.
  2. K prožívání šťastnějších vztahů poradím jediné: naslouchejte svému protějšku a nebojte se být sama sebou. Jakmile se začnete přetvařovat, byť v dobré vůli, abyste měla ve vztahu klid, pak si nezasloužíte kvalitní vztahy. Je to tvrdé, ale i vaše otázka byla tvrdá. Nebojte se jasně, i když laskavě, dát najevo co chcete a co nechcete, co se vám líbí a co ne. Jen by to nemělo vyznít jako kritika mužského ega, tedy nemluvit o tom, co vám způsobil, ale o tom, co při tom cítíte.

Foto: Nina Vránová; ČTK/AP/GENE BLYTHE

 

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.