Dovolené máme dávno za sebou, venku je podzim a s ním i chladnější počasí. Zároveň je to ale období plné přírodních krás a barevnosti. Ať už patříte k těm, kteří mají podzimní dny v oblibě, nebo se raději zachumláte do deky s teplým čajem a knížkou, nezapomeňte, že nastal čas připravit na podzim i váš šatník. Vždyť kdo by nechtěl cítit příjemnou atmosféru plnou teplých odstínů a vyladit svou skříň na podzimní optimistickou notu?

Jaké oblečení zvolit na chladnější dny a jakou garderobu si pořídit? Samozřejmostí jsou svetry různých odstínů teplých barev. „Nabídka svetrů je opravdu velice pestrá. Najdete mezi nimi i elegantní kousky, které jsou ideální k sukni nebo šatům a ve vašem šatníku by rozhodně neměly chybět,“ radí módní stylistka Viktorie Rojtová.

Vybírat můžete mezi různě teplými svetry. Trendy barvami jsou i letos červená, žlutá či hnědá. „Důležité je vybrat takový odstín, který podtrhne váš styl.  Svým klientům doporučuji takovou barvu, která pomůže nejen omladit, ale podtrhne celou jejich image“, říká stylistka.

Velmi oblíbené jsou v posledních letech kardigany, které jsou bez límce s hlubším výstřihem ve tvaru písmene V. Zvolit můžete variantu bez zapínání a nosit jej zcela volně. Ti z vás, co jsou více zimomřiví, jistě ocení typ se zapínáním. „Výhodou kardiganů je, že sluší každému typu postavy a jsou delší než klasické svetry. Jsou navíc vysoce elegantní svým neotřelým střihem,“ dodává Rojtová. 

Tunika přes halenku

Co obléknout místo oblíbeného trička? Skvělou volbou je tunika, která v chladnějších dnech dokonale poslouží. Je také v prodloužené délce a díky volnému střihu ji lze obléknout přes halenku, která by mimo jiné měla být součástí každého šatníku, či přes šaty. Spolehlivě vás zahřeje, ale zároveň působí vzdušně a stylově.

„Důležité je zvolit i vhodné doplňky například v podobě zajímavých šperků, díky kterým budete zkrátka šik“, radí Viktorie Rojtová. „Originálně zapůsobíte také zajímavou šálou či šátkem. Šála je velice univerzální a variabilní doplněk, díky kterému váš outfit získá šmrnc,“ dodává stylistka.  I zde je nabídka velmi široká. Novinkou jsou i šály, které lze nosit samostatně místo svetru. Zvolit ale můžete ale i lehčí šálku, kterou perfektně doplníte kardigan, svetr či tuniku.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.