Léto už se hlásí o slovo a sluníčko láká k dovoleným. Vyrazte do ciziny i s dětmi – přinášíme vám 3 tipy na čarovné destinace. Ale nebojte se, ani dospělí nepřijdou zkrátka. Pojedete za magickým světem, ikonickými kostičkami, nebo zlatými plážemi?

Bez cestovního pojištění ani ránu

Vždy když opouštíte ČR, byste měli mít sjednáno cestovní pojištění – online jej zařídíte rychle a výhodně. V případě poranění o ostrou lasturu na pláži, úpalu, průjmu nebo vážnějších potíží pak pojišťovna kryje výlohy za léky i ošetření v nemocnici. Vyrazit do ciziny bez pojistky se vám může nemile prodražit, proto rizika nepodceňujte.

Kam vyrazit s dětmi v Evropě?

Londýn – tajemný svět Harryho Pottera

Londýn je sám o sobě městem plným historie, památek a turistických atrakcí. Své ratolesti ale zaručeně potěšíte výletem do filmových studií Warner Bros., kde se natáčela sága o mladém čarodějovi z Bradavic. Na ploše bývalého vojenského letiště najdete kulisy a rekvizity ze všech dílů o Harrym Potterovi – Snapeovu podzemní laboratoř, Velkou síň bradavického hradu, Brumbálovu pracovnu, kuchyň v Doupěti, Zobí i Příčnou ulici, filmové masky a převleky a mnoho dalšího. Na konci exkurze si můžete nakoupit hromadu tematických suvenýrů a ochutnat i pravý máslový ležák.

Legoland Billund v Dánsku

První Legoland na světě v dánském Billundu byl otevřen již v roce 1968 poblíž letiště a továrny na ikonickou stavebnici. Mezi nejzajímavější zastávky patří obrovská socha indiána, socha Svobody, děsivý pavouk, miniatury 5 nejvyšších budov světa, různé horské dráhy a vodní atrakce. Kromě toho najdete v areálu i živé tučňáky, žraloky a rejnoky nebo tam můžete zhlédnout divadelní představení.

Bulharské pláže zalité sluncem

Pokud jste spíše na radovánky v moři, vyrazte do Bulharska. Jemné písčité pláže někde s vlnami, jinde s klidným pobřežím, veselý život v letoviscích, nekončící zábava v akvaparcích i návštěvy starobylých měst potěší děti i dospělé. Díky poloze blízké České republice a příznivým cenám ubytování i zábavy je Bulharsko oblíbenou destinací více než 200 000 Čechů ročně.