Národní zemědělské muzeum připravilo šest videí pro neslyšící, ve kterých představuje činnost muzea a jeho jednotlivých poboček. Od března si také mohou větší skupiny neslyšících a školy pro sluchově postižené objednat v hlavní výstavní budově v Praze speciální prohlídky s tlumočníkem. První veřejná komentovaná prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka se koná v neděli 3. března ve 14 hodin v rámci festivalu Týden komunikace.

Od března tohoto roku se zájemci z řad neslyšících mohou seznámit s působením muzea i díky sérii šesti videí. Videa představují činnost a historii muzea, hlavní výstavní budovu v Praze na Letné a jednotlivé pobočky v regionech. Národní zemědělské muzeum v Praze také nově nabízí žákům škol pro sluchově postižené a větším skupinám neslyšících možnost zúčastnit se speciálních prohlídek. Prohlídka hlavní výstavní budovy v Praze na Letné sestává z krátkého představení historie muzea a následné prohlídky jedné z expozic dle vlastního výběru. Vybírat lze z expozic Voda v krajině, Zemědělství, Rybářství, Gastronomie, Myslivost a Jede traktor. Vstupné včetně komentované prohlídky je pro žáky či větší skupinu neslyšících zdarma. Prohlídky začínají v březnu 2019.

První z prohlídek s tlumočením do českého znakového jazyka, určená pro veřejnost, proběhne v neděli 3. března ve 14 hodin v rámci festivalu Týden komunikace. Bude trvat 1,5 hodiny a na závěr budou představena nová videa a webová stránka Národního zemědělského muzea určená neslyšícím.

Taškařice veselé pro děti i dospělé již tuto sobotu v děčínské zoo

Veselá muzika, tanečky, připomínka masopustních tradic, dobroty a soutěže. Tak to je jen hrubý nástin toho, co vás už za pár dnů čeká v děčínské zoologické zahradě. Oslavy masopustu chystá zoo na první březnovou sobotu 2. 3. 2019. Nebude chybět ani oblíbený masopustní průvod masek městem.

Program masopustního veselí začne jako již tradičně v areálu zoo ve 14 hodin. V první řadě se zde budou moci blýsknout ti, kteří se nebojí postavit k plotně a umějí připravit ty nejlahodnější koblihy. Připravena je totiž tradiční soutěž O nechutnější masopustní koblihu „Chcete-li zkusit štěstí a stát se koblihovým králem, pak můžete začít trénovat přípravu koblih již nyní. Soutěžit může každý, kdo se se svými výrobky dostaví v den konání akce do zoo a předá porotě k posouzení tři vlastnoručně usmažené koblihy. Porota se při jejich hodnocení bude zaměřovat především na chuť, náplň a také celkový vzhled,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Po soutěžích bude následovat nejoblíbenější součást celé akce – masopustní průvod městem.

 

Foto: ČTK/Ruml Miloš